بازداشت 21 نفر از کارگران آذرآب

اقتصادی /
شناسه خبر: 510229

عباس قاسمی، دادستان اراک خبرداد که درجریان اعتراضات کارگری روز گذشته کارگران آذرآب که به درگیری بین نیرو‌های پلیس و کارگران منجر شد، ۲۱ نفراز کارگران بازداشت شدند.

 به گزارش فارس: وی تصریح کرد: بستن ریل و ایجاد وقفه درحرکت قطار کار ناشایستی است که متأسفانه کارگران روز گذشته اقدام به این کار کردند.
دادستان اراک بیان داشت: کارگران آذرآب حق دارند و مطالبات آنان نیز مطالبات بحقی است، اما باید از مسیر قانونی خود پیگیری شود، اینکه بخواهند برای رسیدن به حق خود، حقوق دیگران را ضایع کرده و در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند، به هیچ عنوان منطقی نیست.
وی ادامه داد: مسیر را اشتباه رفتن نتیجه‌ای نخواهد داشت، چاره کار بستن ریل قطار نیست، مشکلات کارگری باید با تعامل و اتخاذ تدابیر درست برطرف شود.
 
عذرخواهی وزیر تعاون از کارگران آذرآب
با این همه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز با اشاره به مشکلات شرکت‌های هپکو و آذرآب بیان داشت: مشکلات این واحدها مربوط به مشکلاتی ساختاری در دوره‌های گذشته است و ریشه اصلی آن نحوه واگذاری به اشخاص است که باید مشکلات کارگران این واحدها در کوتاه‌ترین زمان به لحاظ مالکیت تعیین تکلیف شود و کارگران هم باید بدانند که دولت برای آینده این شرکت‌‌ها تدابیر ویژه‌ای اتخاذ می‌کند. ما یک عذرخواهی به کارگران بدهکار هستیم چرا که باید موضوع مالکیت را زودتر از اینها برطرف می‌کردیم.
وی از شرکت آذرآب به عنوان چشم و چراغ صنعت ایران یاد کرد و ادامه داد: باید شرایط کارگران را درک کنیم، چرا که آنها حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند، نباید اجازه داد این حداقل حقوق‌ هم به تعویق بیفتد .وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: کارگران با شرایط بدی مواجه هستند، باید به گوش جان به مطالبات آنها گوش فرا دهیم، در چارچوب قانون همراه کارگران هستیم، اما در بستن ریل همراه کارگران نیستیم.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وعده می‌دهیم در جلسه هیأت دولت همه تصمیمات استان درخصوص هپکو و آذرآب را به اجرا درآوریم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.