ادامه تحریم های کره شمالی از سویFATF

بین الملل /
شناسه خبر: 510073

گروه ویژه اقدام مالی(FATF) با استناد به احتمال پولشویی و تامین مالی تروریسم از سوی کره شمالی، از تداوم تحریم های شدید علیه این کشور خبر داد.

به نوشته روزنامه "کوریا تایمز"، FATF از اعضای خود خواست طبق قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، به منظور حفاظت از بخش های مالی در برابر پولشویی، تروریسم مالی و مخاطرات تامین مالی اشاعه تسلیحات کشتار جمعی برخاسته از کره شمالی، تدابیری موثر اتخاذ و تحریم های هدفمند مالی علیه این کشور اعمال کنند.

این تصمیم FATF ادامه درخواست قبلی این گره از اعضایش در ۲۵ فوریه ۲۰۱۱ است. FATF در این تاریخ از اعضایش خواسته بود به موسسات و نهادهای مالی شان توصیه کند نظارت بر روابط و تعاملات تجاری با کره شمالی را تشدید کنند و اقدامات لازم را برای تعطیلی شعبه ها و دفاتر نمایندگی بانک های این کشور انجام دهند.

گروه ویژه اقدام مالی یک گروه بین دولتی است که در سال ۱۹۸۹ با ابتکار گروه ۷ و با نگرش به سیاست‌ های توسعه برای مبارزه با پولشویی تاسیس شد. این گروه در سال ۲۰۰۱ به کارزار مبارزه با تامین مالی تروریسم پیوست.

فعالیت‌ های این گروه به تدریج گسترده‌ تر شد و در سال ۲۰۱۲ مقابله با تامین مالی فعالیت‌ های اشاعه‌ تسلیحات کشتار جمعی نیز به ماموریت این گروه اضافه شد./ایرنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.