هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

اجتماعی /
شناسه خبر: 510052

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است.

کیفیت هوای پایتخت امروز (دوشنبه) با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۰۴ از نظر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای گروه‌های حساس (بیماران از جمله قلبی و ریوی) ناسالم شد.

 همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۸۲ قرار داشته و شرایط هوا سالم بود.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن به ترتیب بر روی شاخص ۶۳ و ۱۸ قرار داشت.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۱۶،  ‌فرمانداری شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۱۱ و شهرداری (منطقه ۲۱) با شاخص ۱۰۴ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک با شاخص ۴۸،  شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۵۲ و اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۵۴ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»
این در حالی است که روز گذشته هوای تهران بارانی شد و طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان تهران قسمتی ابری و در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده و  در ارتفاعات شمالی استان رگبار، رعد و برق و احتمال بارش برف اعلام شد./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.