اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
هفته هفتم لیگ برتر

پیروزی پرسپولیس در ورزشگاه خالی

پیروزی پرسپولیس در ورزشگاه خالی

پرسپولیس در هفته هفتم لیگ برتر برابر پیکان به پیروزی رسید تا باز هم طعم برد را بچشد.

هفته هفتم لیگ برتر امروز با برگزاری 3 دیدار آغاز شد. در اولین مسابقه فولاد در تبریز مقابل ماشین‌سازی قرار گرفت و میزبان خود را ۳ - ۲ شکست داد. احمدرضا زنده‌روح (۱۵) و سامان نریمان ‌جهان (۲۷) برای ماشین‌سازی و ایوب والی (۱۷و۴۵) و احمد عبدالله‌زاده (۳۵) برای فولاد گلزنی کردند. در دیگر دیدار هم پارس جنوبی و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه تختی جم برابر هم به میدان رفتند که این مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

پرسپولیس و پیکان هم در حالی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برابر هم به میدان رفتند که کالدرون باز هم از سیدجلال حسینی در ترکیب اصلی استفاده نکرد. بازی با حملات پردامنه پرسپولیسی‌ها آغاز شد و سرخپوشان از کناره‌ها چند موقعیت ایجاد کردند اما هیچ کدام تبدیل به گل نشد. دقیقه 19 پرسپولیس به هدفش رسید. علی علیپور با کنترل توپ، چرخش و پاسی زیبا مهدی ترابی را در موقعیت گل قرار داد و او تیمش را پیش انداخت اما این گل خیلی دوام نیاورد و سعید واسعی روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی در دقیقه 36 بازی را به تساوی کشاند. واسعی پس از این گل بازهم با یک شوت دروازه علیرضا بیرانوند را تهدید کرد اما دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس این بار به او اجازه گلزنی نداد. دقیقه 41 پیکانی‌ها یک گل دیگر هم توسط فراز امامعلی زدند که آفساید گرفته شد تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد. در این نیمه جونیور براندائو نمایش ضعیفی داشت و حتی در استپ کردن توپ‌های ساده هم دچار مشکل بود. موضوعی که باعث شد گابریل کالدرون از ابتدای نیمه دوم امید عالیشاه را به جای او به میدان بفرستد.

در نیمه دوم بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود تا این که سرمربی آرژانتینی سرخ ها دست به تعویض دوم زد و مهدی عبدی را در دقیقه 67 جایگزین محمد نادری کرد تا بار تهاجمی تیمش را افزایش دهد. با این حال باز هم پرسپولیس نتوانست کاری از پیش ببرد تا این که در دقیقه 81 سانتر نرم عالیشاه از سمت چپ با ضربه سر زیبای احمد نوراللهی وارد دروازه پیکان شد تا پرسپولیسی ها به گل دوم برسند. پس از این گل، کالدرون که میل به حفظ نتیجه داشت، سیدجلال حسینی را در دقیقه 83 به جای ترابی روانه زمین کرد تا از تجربه کاپیتان خود استفاده کند. به این ترتیب حسینی پس از 443 دقیقه دوباره توانست برای پرسپولیس بازی کند. در دقیقه 84 اتفاق دیگری افتاد و عبدی با یک تکل خشن بازیکن پیکان را متوقف کرد که این موضوع باعث شد تا سید مهدی سید علی داور مسابقه او را با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد تا سرخپوشان 10 نفره شوند. با این حال، در ادامه اتفاق خاص دیگری نیفتاد تا این بازی 2-1 به سود پرسپولیس به پایان برسد.

 

کپی