اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
کوتاه از ورزش ایران و جهان

از رکورد حضور زنان در المپیک تا بخشیده شدن شجاع خلیل زاده

از رکورد حضور زنان در المپیک تا بخشیده شدن شجاع خلیل زاده

فوتبال باشگاهی ایران پنجم آسیا شد

در رده‌بندی جدید لیگ‌های فوتبال آسیا ایران با قرار گرفتن در رده پنجم سهمیه 3+1 خود را قطعی کرد. فوتبال ایران با قرار گرفتن در رده دوم منطقه غرب آسیا سهمیه 3+1 خواهد داشت. بدین ترتیب تیم‌های پرسپولیس، سپاهان، استقلال به‌صورت مستقیم در لیگ قهرمانان حضور خواهند داشت و شهرخودرو در پلی آف باید حضور پیدا کند.

رکورد حضور زنان در المپیک

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ سال آینده به میزبانی ژاپن  درحالی برگزار خواهد شد که بیش از ۴۸ درصد ورزشکاران را زنان تشکیل می‌دهند. در حالی که در المپیک ۲۰۱۶ ریو این رقم حدود ۴۵ درصد گزارش شده است. در این رویداد که از سوم تا ۱۹ مردادماه سال ۹۹ در توکیو برگزار خواهد شد، ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار در ۳۳ رشته ورزشی و ۳۳۹ ماده صف‌آرایی خواهند کرد که از این تعداد 9، 48 زنان هستند.

دشتی رفتار حرفه‌ای نداشت

آندره‌آ استراماچونی سرمربی استقلال در پاسخ به سؤالی درباره کنار گذاشته شدن علی دشتی گفت: داشتن یک بازیکن کمتر برای هیچ‌کسی خوب نیست ولی ارزش فنی یک بازیکن با آن چیزی که رفتار حرفه‌ای یک بازیکن است، متفاوت به شمار می‌رود. شما می‌توانید بهترین بازیکن باشید ولی اگر رفتار حرفه‌ای نداشته باشید، تصمیم من این است که از او استفاده نکنم.
 
شجاع  بخشیده شد
 کمیته استیناف اعلام کرد:«با توجه به محتویات پرونده و فقدان سابقه محکومیت دیگر در فصل جاری و سپری شدن یک جلسه محرومیت، محرومیت باقی‌مانده خلیل‌زاده تا پایان فصل ورزشی جاری تعلیق اعلام می‌شود و چنانچه در مدت تعلیق مرتکب هرگونه تخلف منجر به محکومیت قطعی شود، محرومیت تعلیقی اجرا خواهد شد.» 
 
این بخشش به چه دردم می‌خورد؟
 
شجاع خلیل‌زاده که بعد از اتفاقات دربی با رأی کمیته انضباطی محرومیت دو جلسه‌ای را متحمل شد، در آستانه دیدار با پیکان با رأی کمیته استیناف یک جلسه از آن بخشیده شد تا قادر به حضور در این دیدار باشد.
مدافع پرسپولیس اما با تشکر از کمیته استیناف بابت رأی عادلانه‌اش، مدعی است اعلام این بخشش در شرایط کنونی دردی از او دوا نخواهد کرد؛ چرا که تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشته که مانع از حضورش در این بازی خواهد شد. خلیل‌زاده به ایلنا گفت: بی‌گناهی من با این رأی ثابت شد و واقعاً هم من در دربی کاری نکردم که مستحق محرومیت دو جلسه‌ای باشم و می‌توانم بگویم واقعاً آرام‌ترین بازیکن دربی بودم. در آن بازی اتفاقاً من همه را جدا می‌کردم تا اتفاقی رخ ندهد و نمی‌دانم چرا کمیته انضباطی مرا محروم کرد. با این حال بار دیگر از کمیته استیناف تشکر می‌کنم. مدافع پرسپولیس در ادامه درباره احتمال حضورش در ترکیب پرسپولیس برابر پیکان گفت: این بخشش الان و در فاصله ساعاتی به بازی به چه دردم می‌خورد؟ من دیروز تمرین سنگین داشتم. امروز صبح هم با مربی بدنساز تمرین فشرده و سنگینی داشتم و نمی‌توانم بازی کنم. ترکیب تیم و تاکتیک تیم هم توسط سرمربی دو روز قبل از بازی مشخص می‌شود و مطمئناً با این شرایط قادر به حضور در این بازی نیستم و الان هم در خانه هستم. برای تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در بازی‌ امروز که بدون حضور هواداران عزیزمان که آنها هم گناهی ندارند، به نتیجه مناسبی برسیم و با پیروزی در این بازی به رده بالای جدول صعود کنیم.

 

کپی