اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
رئیس پلیس راه راهور ناجا خبرداد

تخلیه 90 درصد از بار ترافیکی در مرزهای شملچه، چذابه و خسروی

تخلیه 90 درصد از بار ترافیکی در مرزهای شملچه، چذابه و خسروی

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: حدود 90 درصد از بار ترافیکی در مرزهای شملچه، چذابه و خسروی تخلیه شده است.

سردار سید تیمور حسینی، درخصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به مرزهای چذابه، شملچه، مهران و خسروی اظهار داشت: در حال حاضر از شدت تردد بازگشت زوار کاسته شده ولی به هر حال تردد پرحجم و روان زوار از پایانه‌های مرزی به سمت داخل کشور را در استان‌های خوزستان، کرمانشاه، ایلام و استان‌های همجوار شاهد هستیم.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: در حال حاضر از شدت تردد زوار در مرزهای چذابه، شلمچه، خسروی و مهران کاسته شده اما کماکان ترافیک پرحجم و روان را در محورهای خوزستان، کرمانشاه و ایلام شاهد هستیم.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان این مطلب که از ساعت 10 صبح امروز یکطرفه شدن محور مهران به ایلام مرتفع شد، تصریح کرد: هم اکنون در هیچ نقطه هیچ محدودیت ترافیکی برقرار نیست.

وی به تخلیه بار ترافیکی در مرزهای چهارگانه اشاره و اعلام کرد: حدود 90 درصد از بار ترافیکی  در مرزهای شملچه، چذابه و خسروی تخلیه شده است؛ پارکینگ‌های موجود در مرز مهران نیز تا حدود 75 درصد تخلیه شده و کماکان 20 تا 25 درصد خودروها باقی است و پیش‌بینی می‌شود طی امروز و فردا باقی زوار به کشور بازگردند.

سردار حسینی با اعلام این مطلب که اتوبوس به میزان کافی در هر چهار مرز مستقر است به وقوع تصادفات اشاره و بیان داشت: متاسفانه بیش از 65 درصد تصادفات به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی و انحراف به چپ رخ داده است؛ بنابراین از زوار درخواست می‌‌کنیم که بعد از استراحت کافی و با رعایت قوانین و مقررات اقدام به رانندگی کنند.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که ماموران پلیس راه تا چه زمانی در مرزها حضور خواهند داشت خاطرنشان کرد: ماموران پلیس راه تا عادی شدن وضعیت ترافیک و تخلیه کامل پایانه‌های مرزی از زوار و خودروها در مرزهای چذابه، شلمچه،‌ مهران و خسروی حضور فعال خواهند داشت./فارس

کپی