آروین عنوان کرد

وضعیت فرونشست در تهران بحرانی است

اجتماعی /
شناسه خبر: 509773

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: هنوز راهکار مؤثری برای رفع بحران فرونشست‌ها در شهر تهران ارائه نشده اما می‌توان درباره حل این بحران، به گزینه‌هایی از جمله موضوع پساب توجه کرد.

 بهاره آروین پس از ارائه گزارش وزیر نیرو در صحن علنی، از بحرانی‌ بودن فرونشست زمین در تهران خبر داد و گفت: این موضوع ابعاد ملی دارد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه می‌توان در تعامل بین‌بخشی، بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه آب و فاضلاب و برق را حل کرد، اظهار داشت: موضوع فرونشست در شهر تهران ابعاد ملی دارد و از سطح هوشیار به مرحله بحران رسیده است اما به دلیل بخشی‌نگری، به ابعاد ملی آن توجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران به مسئله فرونشست‌ها به طور کامل واقف است، تأکید کرد: هنوز راهکار مؤثری برای رفع بحران فرونشست‌ها در شهر تهران ارائه نشده اما می‌توان درباره حل این بحران، به گزینه‌هایی از جمله موضوع پساب توجه کرد درحالی‌که آب منطقه‌ای مسئول این موضوع است و باید بگوید چقدر از این پساب را می‌توان برای حل این بحران استفاده کرد.

آروین گفت: موضوع فرونشست باید در سطح عالی شهرداری و وزارت نیرو پیگیری شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز برخی از تصمیمات به لحاظ منافع شخصی اتخاذ می‌شود و منافع اصلی شهر مورد توجه نیست. تا چند سال پیش به دلیل وجود چاه‌های جذبی، بخشی از فاضلاب جذب خاک می‌شد اما امروز آبی به سطح زمین بازنمی‌گردد./مهر

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.