اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

کویتی ها مجبور به ترک لبنان شدند

کویتی ها مجبور به ترک لبنان شدند

نا آرامی های لبنان کویتی ها را مجبور به ترک این کشور کرد.

۳۰۰ کویتی در پی نا آرامی های اخیر لبنان و هشدارهای وزارت خارجه کویت در این باره مجبور به ترک این کشور شدند.

به گزارش روزنامه کویتی "القبس"، فرودگاه کویت دیروز(شنبه) پذیرای ۳۰۰ کویتی بازگشته از لبنان بود. این افراد تاکید داشتند که آن ها به علت هشدارهای وزارت خارجه کشورشان در خصوص بازگشت هرچه سریع تر از لبنان، به کویت بازگشته اند.

این شهروندان کویتی در مصاحبه با القبس ، اوضاع لبنان را نگران کننده توصیف و تاکید کردند که تمام مراکز تجاری در پی اعتراضات و آتش زدن لاستیک ماشین ها و شکستن شیشه مغازه ها بسته بود و نمی توانستیم از هتل ها بیرون بیاییم.

 در همین راستا "عبدالعال القناعی" سفیر کویت در لبنان تاکید کرد که از آغاز تظاهرات در لبنان، راهنمایی های مستقیم "الشیخ صباح الخالد" وزیر خارجه و "خالد جارالله" معاون وزیر خارجه کویت را در خصوص تلاش برای حفظ امنیت کویتی ها و بازگرداندن آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت می کردیم.

وزارت خارجه کویت از آغاز اعتراضات در لبنان با صدور دو بیانیه ضمن هشدار به کویتی های لبنان در خصوص دوری از مناطق تظاهرات از افرادی که قصد سفر به لبنان را دارند، خواست سفر خود را به تعویق بیندازند.

شهرهای مختلف لبنان از شامگاه پنجشنبه صحنه تظاهرات اعتراض آمیز مردمی است که به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی و تصمیم جدید دولت در اعمال مالیات بر استفاده از شبکه واتساپ به خیابان ها آمده اند./ایرنا

کپی