کویتی ها مجبور به ترک لبنان شدند

بین الملل /
شناسه خبر: 509752

نا آرامی های لبنان کویتی ها را مجبور به ترک این کشور کرد.

۳۰۰ کویتی در پی نا آرامی های اخیر لبنان و هشدارهای وزارت خارجه کویت در این باره مجبور به ترک این کشور شدند.

به گزارش روزنامه کویتی "القبس"، فرودگاه کویت دیروز(شنبه) پذیرای ۳۰۰ کویتی بازگشته از لبنان بود. این افراد تاکید داشتند که آن ها به علت هشدارهای وزارت خارجه کشورشان در خصوص بازگشت هرچه سریع تر از لبنان، به کویت بازگشته اند.

این شهروندان کویتی در مصاحبه با القبس ، اوضاع لبنان را نگران کننده توصیف و تاکید کردند که تمام مراکز تجاری در پی اعتراضات و آتش زدن لاستیک ماشین ها و شکستن شیشه مغازه ها بسته بود و نمی توانستیم از هتل ها بیرون بیاییم.

 در همین راستا "عبدالعال القناعی" سفیر کویت در لبنان تاکید کرد که از آغاز تظاهرات در لبنان، راهنمایی های مستقیم "الشیخ صباح الخالد" وزیر خارجه و "خالد جارالله" معاون وزیر خارجه کویت را در خصوص تلاش برای حفظ امنیت کویتی ها و بازگرداندن آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت می کردیم.

وزارت خارجه کویت از آغاز اعتراضات در لبنان با صدور دو بیانیه ضمن هشدار به کویتی های لبنان در خصوص دوری از مناطق تظاهرات از افرادی که قصد سفر به لبنان را دارند، خواست سفر خود را به تعویق بیندازند.

شهرهای مختلف لبنان از شامگاه پنجشنبه صحنه تظاهرات اعتراض آمیز مردمی است که به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی و تصمیم جدید دولت در اعمال مالیات بر استفاده از شبکه واتساپ به خیابان ها آمده اند./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.