اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پوست مصنوعی در گوشی ها احساسات انسانی ایجاد می کند

پوست مصنوعی در گوشی ها احساسات انسانی ایجاد می کند

محققان موفق به تولید نوعی پوست مصنوعی شده اند که با پوشاندن گوشی ها و دیگر وسایل الکترونیک با این پوست می توان احساسات انسانی را در آنها به وجود آورد.

پوست مصنوعی یادشده قادر به درک احساساتی همچون غلغلک داده شدن، فشرده شدن، نوازش داده شدن و غیره است.

این پوست مصنوعی که رابط کاربری اسکین – آن نامیده شده، به گوشی های هوشمند چسبانده می شود و بر روی بدنه لپ تاپ ها هم قابل نصب است.

فناوری یادشده توسط محققان دانشگاه بریستول انگلیس و با همکاری محققان فرانسوی در دانشگاه سوربون و موسسه تله کام پاریس تک ابداع شده است. این دانشمندان می گویند اختراع یادشده زمینه را برای تولید محصولات الکترونیک انسان نما فراهم می کند که از ویژگی ها و خصوصیاتی شبیه به انسان ها برخوردار هستند.

برای تولید این پوست مصنوعی از دو لایه سیلیکون متفاوت با یکدیگر استفاده شده که به ترتیب درم و هیپودرم نامیده شده اند. همچنین یک لایه الکترود در بین این دو لایه قرار گرفته که متشکل از سیم هایی فوق باریک است که به عنوان حسگر عمل می کنند.

دو نوع مختلف سیلیکون، آغشته به رنگدانه هایی هستند تا در نهایت بافتی مانند پوست انسان شکل بگیرد. درک تعاملات انسانی توسط این پوست مصنوعی در آینده نزدیک، انتقال فرامین مختلف به گوشی ها و لپ تاپ ها را به شیوه هایی جدید و بدون نیاز به استفاده از صفحه کلید یا فرامین صوتی ممکن خواهد کرد./مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.