اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

خلیل آبادی هشدار داد

بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در بخشی از ری در معرض خطر است

بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در بخشی از ری در معرض خطر است

عضو شورای شهر تهران به تصفیه نشدن درست آب در تصفیه خانه جنوب اشاره کرد و گفت: این مسئله موجب شده کانال مربوطه بوی نامطبوع داشته باشد به طوری که این مسئله موجب شده تا اهالی روستا در تابستان نتوانند به خوبی در منطقه زندگی کنند و باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

حسن خلیل آبادی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش به وزیر نیرو، خطاب به وی از مشکلات آب، فاضلاب و برق شهرستان ری  سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که دستور رسیدگی به این مسائل صادر شود.

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در برخی از محلات شهر ری همچون تقی آباد، عباس آباد و شهید بهشتی در معرض خطر است.

وی با بیان اینکه زمین های کشاورزی در شهرستان ری از رودخانه کرج و اطراف ری دارای حقابه های چند صد ساله و با اسناد رسمی و ثبتی بوده اند، اظهار داشت: متأسفانه در دهه ۴۰ که سد امیرکبیر روی رودخانه زده شد، این حقابه به مردم پایتخت اختصاص یافت و به جای آب رودخانه، روان آب های سطحی و فاضلاب به ری جاری شد.

این عضو شورای شهر تهران همچنین تأکید کرد: بخشی از این روان آب ها به سمت چرمشهر و بخشی هم به دریاچه مصنوعی دام گستر اختصاص یافته است. با این حال کشاورزان بخش فشافویه که زمان کشت پائیزشان فرارسیده است و نیازمند آب هستند، بلاتکلیف مانده اند.

خلیل آبادی همچنین تصریح کرد: تصفیه خانه جنوب تهران در شهر ری است و این تصفیه خانه مشکلاتی را برای اهالی و کشاورزان ری ایجاد کرده است چرا که آب تصفیه شده براساس توافق ناعادلانه به شهرستان ورامین تعلق می گیرد که براساس نظر کارشناسان میزان این آب که به ورامین سرازیر می شود، بیش از حد تعیین شده در قرارداد است. این مسئله موجب شده است که مردم ری برای کاشت غلات و علوفه با مشکل آب مواجه شوند اما در ورامین با این آب، گل کاشته می شود.

وی همچنین به تصفیه نشدن درست آب در تصفیه خانه جنوب اشاره  و گفت:این مسئله موجب شده کانال مربوطه بوی نامطبوع داشته باشد به طوری که این مسئله موجب شده تا اهالی روستا در تابستان نتوانند به خوبی در منطقه زندگی کنند و باید برای آن چاره ای اندیشیده شود.

خلیل آبادی ادامه داد: با وجود تصفیه خانه جنوب تهران، محله عباس آباد، تقی آباد، جاده نظامی، شهرک شهید مفتح و شهید بهشتی هنوز به تصفیه خانه انشعاب ندارند و با وجود اینکه بارها به این موضوع تذکر داده شده، اما هنوز اتفاقی رخ نداده است. متأسفانه بهداشت بیش از ۱۰ هزار خانوار در این محلات در خطر است و باید هر چه زودتر این وضعیت، تعیین تکلیف شود./مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.