"واتس اپ" لبنان را به آشوب کشید

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 509586

موج اعتراضات مردم لبنان نسبت به وضع مالیات بر تماس های صوتی از طریق واتس اپ، فیس بوک و فیس تایم به خیابان های سراسر این کشور کشیده شد. با افزایش دامنه اعتراضات دولت سعد حریری در نهایت تسلیم شده و از اجرایی کردن این برنامه صرفنظر کرد.

ماجرا از زمانی شروع شد که دولت لبنان اواخر هفته گذشته اعلام کرد که تصمیم دارد برای استفاده کاربران از تماس های واتس اپ و سایر برنامه های دارای قابلیت تماس تلفنی اینترنتی هزینه روزانه برابر با 0.20 دلار هزینه اعمال کند.

 بر این اساس در صورتی که کاربر هر روز با واتس اپ و یا برنامه هایی نظیر فیس تایم یا فیس بوک تماس برقرار کند ، ماهانه 6 دلار هزینه پرداخت کرده و برای هر تماس با استفاده از VoIP (ضبط صدا از طریق پروتکل اینترنت)  و روزانه 0.20 دلار هزینه اعمال خواهد شد.

این اقدامات  از سوی دولت سعد حریری در حالی برنامه ریزی شده و اجرا می شود که این کشور با کاهش درآمدهای بخش ارتباطات از راه دور مواجه بوده و به منظور کاهش کسری بودجه چنین راهکارهایی را پیشنهاد می دهد.

اما این پیشنهاد بلافاصله با واکنش های تند بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی مواجه شد. مردم در اعتراض به چنین سیاستی به خیابان آمده و با افزایش دامنه اعتراضات مردمی دولت لبنان تسلیم شده و وزیر ارتباطات این کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مالیات ۲۰ سنتی روی تماس های صوتی اینترنتی را برداشته می شود.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.