مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی شهر «کربلا» گفت: آسمان این شهر امروز و فردا کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود.

صادق ضیائیان، وضعیت جوی شهرهای زیارتی عراق و شهرهای مرزی ایران را طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ مهر) پیش‌بینی کرد.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه آسمان «نجف» امروز (جمعه ۲۶ مهر)، صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، گفت: دمای نجف امروز در گرم‌ترین و خنک‌ترین حالت ۳۷ درجه سانتیگراد و ۲۱ درجه سانتیگراد است. همچنین فردا (شنبه ۲۷ مهر)، هوای نجف کمی ابری، به تدریج افزایش ابر و گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۹ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. در روز یکشنبه ۲۸ مهر نیز آسمان نجف نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد و بارش پراکنده با بیشینه و کمینه دمای ۳۶ و ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
وی در مورد وضعیت جوی شهر «کربلا» گفت: آسمان این شهر امروز و فردا کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود. دمای کربلا امروز در گرمترین و خنک‌ترین نقطه به ۳۶ و ۲۲ درجه سانتیگراد و فردا به ۳۷ و ۲۳ درجه سانتیگراد می‌رسد. همچنین هوای این شهر در یکشنبه ۲۸ مهر ماه نیمه ابری تا ابری، بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد داشت.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز هوای کاظمین کمی ابری خواهد بود و در این شهر به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد با احتمال بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود، گفت: آسمان کاظمین فردا (شنبه ۲۷ مهر) کمی ابری، به تدریج همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد خواهد بود. امروز بیشترین و کمترین دمای کاظمین ۳۶ و ۲۱ و فردا ۳۹ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. در یکشنبه ۲۸ مهر ماه دارای هوایی نیمه ابری تا ابری، گاهش بارش پراکنده و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
ضیائیان در مورد وضعیت آب و هوایی بصره نیز گفت: امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ مهر) هوای بصره صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد پیش ‌بینی می‌شود. طی این دو روز دمای این شهر در بالاترین نقطه به ۳۹ درجه سانتیگراد و در پایین‌ترین نقطه به ۲۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. بصره نیز در روز یکشنبه دارای هوایی صاف تا نیمه ابری گاهی وزش باد با دمای ۴۰ و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به وضعیت جوی مرز خسروی طی امروز و فردا بیان کرد: آسمان مرز خسروی (قصرشیرین) امروز قسمتی ابری و در بعضی ساعات با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دمای قصر شیرین در این روز بین ۳۵ و ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین فردا (۲۷ مهر)، در مرز خسروی آسمان قسمتی ابری، در بعضی ساعات وزش باد و افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۳۷ و ۲۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. مرز خسروی در یکشنبه ۲۸ مهر ماه نیز دارای هوایی نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد با بشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
ضیائیان همچنین درباره وضعیت جوی شلمچه (خرمشهر) گفت: آسمان شلمچه امروز و فردا صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد خواهد بود. دمای شلمچه در این دو روز به ترتیب ۳۸ و ۲۱ درجه سانتیگراد و ۳۹ و ۲۲ درجه سانتیگراد است. روز یکشنبه ۲۸ مهر ماه نیز صاف تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۸ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
به گفته وی، هوای "مهران" امروز صاف تا قسمتی ابری، در اواخر وقت افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۳۸ و ۲۳ درجه سانتیگراد است. همچنین فردا (شنبه ۲۷ مهر)، آسمان "مهران" قسمتی ابری و همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۹ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین در روز یکشنبه نیز نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات با رگبار و رعد و برق و وزش باد و همچنین بیشترین و کمترین دمای ۳۶ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی اهواز نیز گفت: آسمان اهواز امروز صاف تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۸ و ۱۹ درجه سانتیگراد است و فردا (۲۷ مهر) در اهواز آسمان صاف تا کمی ابری و همراه با وزش باد با بیشترین و کمترن دمای ۲۸ و ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می شود. در روز یکشنبه نیز آسمان اهواز نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۷ و ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
وی در مورد آب و هوای کرمانشاه نیز گفت: امروز هوای کرمانشاه قسمتی ابری و در بعضی ساعات وزش باد خواهیم داشت و فردا (۲۷ مهر)، هوای کرمانشاه قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد و افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. آسمان کرمانشاه نیز در روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۸ و ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.
 
ضیائیان در مورد وضعیت جوی ایلام طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان ایلام امروز و فردا کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دمای ایلام امروز ۲۹ و ۱۵ درجه سانتیگراد وفردا ۲۸ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان ایلام نیز در روز یکشنبه صاف تا نیمه ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۷ و ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد داشت./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.