پخش‌کننده بین‌المللی سینمای ایران، گفت: همواره شاهد استقبال از فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های خارجی بوده‌ام، اما این حجم از توجه به فیلم «مسخره باز» در سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی ورشو برایم عجیب بود.

محمد اطبایی درباره حضور سینمای ایران در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم «ورشو»، اظهار داشت: در این دوره از جشنواره فیلم «ورشو»، از ایران تنها فیلم مسخره باز به کارگردانی همایون غنی‌زاده در بخش مسابقه اصلی حضور دارد.

وی افزود: فیلم سینمایی متری شیش و نیم نیز در بخش غیر رقابتی این دوره از جشنواره شرکت کرده است و هر فیلم طبق قانون جشنواره ۴ بار نمایش داده خواهند شد.

این پخش کننده بین‌المللی سینمای ایران با بیان اینکه هر ۴ اکران فیلم سینمایی مسخره باز در جشنواره انجام شده است، گفت: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از فیلم مسخره باز شده و تمامی ۴ نمایش با فروش کامل بلیت‌ها و سالن پُر برگزار شده است.

اطبایی افزود: در این دوره از جشنواره فیلم ورشو آثاری از کارگردانان بزرگ در جشنواره حضور دارد که در مقایسه با استقبال مخاطبان از آنها با فیلم مسخره باز باید بدون اغراق گفت که هیچ فیلمی به اندازه مسخره باز مورد توجه مخاطبان قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه کمدی سیاه و فضای فانتزی که در فیلم مسخره باز روایت می‌شود مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است، گفت: تا زمان اختتامیه خیلی نمی‌توان پیش بینی کرد که جوایز مهم جشنواره به فیلم ایرانی خواهد رسید یا نه اما همه ما بازخوردهای خوبی از مخاطبان فیلم و مدیران جشنواره گرفته‌ایم.

این پخش کننده بین‌المللی سینمای ایران، افزود: تا کنون مجید مجیدی و پرویز شهبازی از ایران جایزه جشنواره ورشو را دریافت کره‌اند و امیدواریم همایون غنی‌زاده که البته در سینما کمتر شناخته شده است در جشنواره ورشو موفق عمل کند.

اطبایی درباره استقبال از فیلم متری شیش و نیم در این جشنواره نیز، گفت: این فیلم نیز ۴ نمایش در بخش غیررقابتی جشنواره ورشو داشت که استقبال خوبی از آن شد. البته با توجه به اینکه در بخش غیررقابتی حضور داشت صندلی سالن‌های نمایش به طور کامل پُر نشد اما استقال خوبی هم از این فیلم توسط مخاطبان لهستانی ها شد.

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی ورشو از ۱۹ تا ۲۸ مهر (۱۱ تا ۲۰ اکتبر) در لهستان برگزار می‌شود./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.