رستگاری:

کاهش آلودگی هوا به علت طرح ترافیک جدید صحت ندارد

اجتماعی /
شناسه خبر: 509192

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در خصوص تاثیر اجرای طرح ترافیک جدید در کاهش آلودگی هوا گفت:طبق پایش‌هایی که صورت گرفته است تفاوت چندانی در کاهش آلودگی هوا نداشتیم.

در حالی که معاون شهردار تهران مدعی است اجرای طرح کنترل آلودگی هوا ۱۴ درصد میزان تولید آلاینده‌ها را کاهش داده است، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران این ادعا را رد کرد.
 
 طرح کاهش آلودگی هوا جایگزین طرح زوج و فرد شد تا بتواند به هدف اصلی خود یعنی کاهش آلودگی هوای پایتخت کمک کند و از سوی دیگر طرح ترافیک از ابتدای دوره جدید مدیریت شهری با هدف کنترل وضعیت موجود با تغییراتی رو به رو شد.
 
محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تهران، 18 شهریور سال جاری با اشاره به آمار‌های سازمان کنترل کیفیت هوا بیان کرد: طبق آماری که شرکت کنترل کیفیت هوا ارائه کرده است، میزان تولید آلاینده‌ها در محدوده اجرای طرح کنترل آلودگی هوا ۱۴ درصد کاهش پیدا کرده است.
 
این در حالی است که محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران، در رابطه با این ادعا گفت: طبق پایش‌هایی که صورت گرفته است تفاوت چندانی در کاهش آلودگی هوا نداشتیم.
 
او افزود: طرح ترافیک جدید به تفاوت معناداری از لحاظ بهبود کیفیت هوا منجر نشده است.  
 
رستگاری در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان پیش‌بینی خاصی برای ماه‌های آینده انجام داد، اظهار کرد:  پیش‌بینی برای کاهش و یا کنترل آلودگی هوا نمی‌توان ارائه داد چراکه این دست پیش‌بینی‌ها غیر کارشناسانه خواهد بود و باید آمار و  داده داشته باشیم./برنا 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.