هزار اتوبوس زائران اربعین را برمی گردانند

اقتصادی /
شناسه خبر: 509151

رئیس سازمان راهداری‌ و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه بیش از ۱۱ هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی برای جابه‌جایی زائران در بازگشت از سفر اربعین، آماده‌سازی و عملیاتی شده‌اند، گفت: ۲۵۰ گشت‌ راهداری در محورها حضور دارند و به صورت ۲۴ ساعته به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

 عبدالهاشم حسن‌نیا در جلسه با بازرس کل راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور افزود: در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ گشت‌ راهداری در محورها حضور دارند و به صورت ۲۴ ساعته به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند. همچنین بیش از ۱۱ هزار دستگاه ناوگان اتوبوسی به منظور جابه‌جایی زائران در بازگشت از سفر اربعین، آماده‌سازی و عملیاتی شده‌اند. ​

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده براساس پیش‌بینی سفرهای رفت زائران از مرزها، تعداد ناوگان مورد نیاز در بازگشت زائران آماده‌سازی شده و تعدادی در پایانه‌ها مستقر هستند و تعدادی هم در مسیر اعزام به پایانه‌ها هستند.

حسن نیا بیان اینکه با بهره‌گیری از سامانه سپهتن، عملکرد ناوگان اتوبوسی به صورت لحظه‌ای رصد می‌شود، افزود: با این امکان، مدیریت حمل و نقلی بر روی ناوگان اتوبوسی انجام می‌شود و از طریق تماس و ارسال پیامک به رانندگانی که غیرفعال هستند، هماهنگ شده و به پایانه‌های مورد نظر اعزام می‌شوند.

/مهر

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.