چهره ها و حرفها

دستمزدشان گران است

فرهنگی /
شناسه خبر: 508980

جمعه -بهروز افخمی: «سن پترزبورگ بر پایه دو کاراکتر اصلی داستان یعنی پیمان قاسمخانی و محسن تنابنده پیش میرود. دو نفری که به خاطر مشغلههای کاری، هماهنگ کردنشان برای بازی در این پروژه تقریباً کاری نشدنی یا خیلی دشوار است. تازه این جدای از دستمزدهای گران این دو ستاره است که چنین فیلمی را در مسیر ساختش چنان گران تمام میکند که صرفه اقتصادی ندارد.»کارگردان فیلم سن پترزبورگ درباره ساخت قسمت دوم این فیلم صحبت کرد.

پنجشنبه
آگاهی و رشد مدنی زنان و مردان
اسحاق جهانگیری: «امروز یکی از خواستههای بخش مهمی از زنان، جوانان و فعالان مدنی بخوبی تحقق یافت و ‎زنان برای تماشای ‎مسابقات فوتبال به ‎ورزشگاه آزادی رفتند. آگاهی و رشد مدنی زنان و مردان در ورزشگاه نشانهای بود از احترام به حساسیتهای بخشهای دیگری از جامعه و رفع نگرانی برای تداوم اقداماتی از این دست.»
معاون اول رئیس جمهوری در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه آزادی این توئیت را نوشت.
پنجشنبه
حق طبیعی زنان
عادل فردوسی پور:«عمیقاً و قلباً بسیار خوشحالم که پس از سالها محرومیت، بانوان عزیز در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند. تماشای بازی در ورزشگاهها حق طبیعی زنان شایسته کشور ماست و امیدوارم این حضور در ورزشگاهها به شکل حداکثری تداوم پیدا کند.»
کارشناس و گزارشگر محبوب که این روزها دور از تلویزیون است درباره حضور زنان در ورزشگاه آزادی پیامی نوشت.
شنبه
نق نزنید
محمدجواد لاریجانی: «این گروههای سیاسی هم که نق میزنند و میگویند به شرط ها و شروطها در انتخابات شرکت میکنیم، باید بدانند که شرکت در انتخابات بدون شرط است و هر ایرانی علاقه مند به آینده کشور و نظام دموکراسی باید در انتخابات شرکت کند. حالا چه از طریق نامزد شدن و چه از طریق رأی دادن.این موضع یک موضع باجخواهانهِ لوسی است که کاملاً مخالف ماهیت دموکراتیک است. هزینههای انتخاباتی باید مورد نظارت قرار گیرند. خیلی زشت است که کسی به خاطر قیافه و با عکسهای فتوشاپی و هزینههای بالا رأی بیاورد اما یک فرد خوشفکر چون قیافه قشنگی ندارد و اهل فتوشاپ نیست، رأی نیاورد. ما نباید اجازه دهیم این فضاحت اتفاق بیفتد. باید مسأله هزینههای انتخاباتی یکی از موضوعات مهم باشد.»
معاون بینالملل و رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه درباره سیاست داخلی و انتخابات صحبت کرد.
دوشنبه
حاضرم قربانی شوم
حسن روحانی: «صدا و سیما گاهی ما را یاری میکند ولی ممکن است برخی هفتهها ما را یاری نکند. برخی مواقع صدا و سیما از سخنان ما خوشش نمیآید، بالاخره بایستی باهم بسازیم. ما در سفر سازمان ملل دو پیام رسا به جهان دادیم. یک پیام این بود که ایران دنبال صلح در منطقه است که پذیرفته شد، گفتیم که ما دنبال جنگ نیستیم. پیام دوم این بود که گفتیم از مذاکره نمیترسیم. حتی در این سفر آماده بودیم اجلاس سران 1+5 در سطح سران برگزار شود به شرطی که جلسه 1+5 باشد نه جلسه انتخاباتی برای ترامپ. به سران اروپایی هم گفتم که هرگاه مطمئن شوم منافع ملت ایران در جلسهای تأمین میشود، در آن جلسه شرکت خواهم کرد ولو اینکه خود قربانی شوم و در آینده هم این کار را خواهم کرد.»
رئیس جمهوری در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره شرایط کشور و دولت دوازدهم صحبت کرد.
سه شنبه
حمله به نفتکش ایرانی با همکاری چند دولت
محمدجواد ظریف: «براساس اطلاعات دریافتی حمله به نفتکش ایرانی توسط یک یا چند دولت انجام شده، البته بررسیها در حال انجام است، اما تا زمانی که به نتایج متقن در این باره دست نیابیم، دولتی را متهم نخواهیم کرد. حمله به نفتکش ایرانی اقدامی پیچیده بوده که حامی دولتی داشته و اقدامی دولتی بوده است.»
پس از حمله به نفتکش ایرانی SABITI در نزدیکی بندر جده عربستان، وزیر امورخارجه نتیجه تحقیقات درباره این موضوع را اعلام کرد.
جمعه
امام راحل دستور اعمال نظارت استصوابی را صادر کردند
سید احمد خاتمی: «امام راحل در جریان انتخابات ریاست جمهوری اول هیأتی را ایجاد کردند و آن هیأت به اعمال نظارت استصوابی پرداختند از جمله آنکه رجوی خبیث را رد صلاحیت کردند؛ پس اینکه میگویند نظارت استصوابی امر جدیدی است، خیر! اینچنین نیست بلکه امام راحل دستور اعمال نظارت استصوابی را خودشان صادر کردند.»
امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه درباره نظارت شورای نگهبان بر انتخابات صحبت کرد.
یکشنبه
شهربازی ابرقهرمان ها
مارتین اسکورسیزی: «فیلمهای ابرقهرمانی، سینما نیستند و به «شهربازی» میمانند. هر چه هست سینما نیست. نباید اجازه دهیم سینما را تصرف کنند، سینما باید دست به کار شود و فیلمهایی نمایش دهد که داستان دارند.»
کارگـــــردان مطرح سیـــــنما که حرفهایــــش درباره ابرقهرمانهای مارول جنجالی شد با وجود انتقادات حرفهایش را در جشنواره فیلم لندن هم تکرار کرد.
پنجشنبه
کردها به ما کمک نکردند
دونالد ترامپ: «آنها (کردها) در جنگ جهانی دوم به ما کمکی نکردند. به طور مثال در نبرد نورماندی هیچ کمکی به ما نکردند. ما هزینههای زیادی برای کردها کردهایم. چه در زمینه مهمات، چه در زمینه تسلیحات یا حتی مالی که این نشان میدهد که ما کردها را دوست داریم.»
رئیس جمهوری امریکا در پاسخ به سؤالی درباره امکان تشکیل ائتلاف میان امریکاییها و کردها علیه ترکیه که عملیات نظامی علیه شمال سوریه انجام داده است، اینطور جواب داد.
یکشنبه
تسهیلکننده گفت وگو بین ایران و امریکا
عمران خان: «در سفر نیویورک آقای ترامپ از من خواست تسهیلکننده گفتوگو بین ایران و امریکا باشم و من تلاشم را در این زمینه ادامه میدهم.»
نخستوزیر پاکستان این حرفها را در سفرش به تهران و دیدار با رئیس جمهوری بیان کرد.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.