آخرین نظرسنجی ها نشان داد

64 درصد کارگران به روبات ها بیش از مدیران خود اعتماد دارند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 508887

نظرسنجی اخیر کمپانیهای اوراکل و آینده کار نشان می دهد که 64 درصد مردم دنیا به روبات ها بیشتر از مدیران خود اعتماد دارند.

این نظرسنجی که با مطالعه 370 هزار کارمند، مدیر و رهبر منابع انسانی از میان 10 کشور جهان صورت گرفته است نشان می دهد که هوش مصنوعی رابطه افراد در محل کار را دگرگون کرده و نقش جدیدی را به مدیران در جذب، حفظ و توسعه استعدادها متحول کرده است.

این پروژه نشان می دهد که ترس های رایج در سلطه هوش مصنوعی بر مشاغل انسانی جای خود را به خوش بینی و عشق ورزی به هوش مصنوعی و روبات ها داده است. به طور نمونه 50 درصد از کارگرانی که در محل کار خود با هوش مصنوعی سروکار دارند معتقدند که این فناوری برجسته شده و نقش مهمی را در روابط کاری ان ها ایجاد کرده است. همچنین کارگران در چین (77 درصد)، هند (78 درصد) و ژاپن (29 درصد) دو برابر نسبت به گذشته به هوش مصنوعی اعتماد دارند.

 

در این میان 65 درصد کارگران نسبت به حضور هکاران روباتیک در محل کار خود خوشبین، هیجان زده و سپاسگزارند و نزدیک به یک چهارم نیز از داشتن روابطی دوستانه و خوشحال کننده با هوش مصنوعی در محل کار خود ابراز رضایت کردند. 60 درصد کارگران هندی و56 درصد چینی ها بیشترین هیجان نسبت به حضور هوش مصنوعی در محل کار خود را داشتند؛ پس از آن کارگران در امارات (44 درصد) ، سنگاپور (41 درصد) ، برزیل (32 درصد) ، استرالیا / نیوزیلند. (26 درصد) ، ژاپن (25 درصد) ، ایالات متحده (22 درصد) ، انگلیس (20 درصد) و فرانسه (8 درصد) قرار دارند.

 

در این نظرسنجی 32 درصد از مردان خوش بین بوده و تنها 23 درصد از زنان می توانند به روبات ها و هوش مصنوعی د رمحیط کار اعتماد کنند.

همچنین 64 درصد از کارگران به روبات ها بیشتر از مدیران خود اعتماد داشته و نیمی از این مقدار نیز به مشاوره روبات ها نسبت به مشاوره مدیران خود اعتماد بیشتری دارند. در همین حال کارگران هندی (89 درصد) و چین (88 درصد) به مدیران روبایتک خود اعتماد بیشتری داشته و پس از آنها کارگران حاضر درسنگاپور (83 درصد) ، برزیل (78 درصد) ، ژاپن (76 درصد) ، امارات (74 درصد) ، استرالیا / نیوزلند (58 درصد) ، ایالات متحده آمریکا(57 درصد) ، انگلیس (54 درصد) و فرانسه (56 درصد) قرار دارند.  

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.