کلاهبردار 4 میلیاردی به کشور برگردانده شد

حوادث /
شناسه خبر: 508874

کلاهبردار چهار میلیارد ریالی پس از 4 ماه به کشور مسترد شد.

استرداد کلاهبردار چهار میلیارد ریالی به کشور

 سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین الملل ناجا گفت: در پی اعلام مقام قضائی کشور مبنی بر اینکه فردی متهم به کلاهبرداری، به یکی از کشورهای منطقه متواری شده، پلیس بین الملل ناجا ضمن هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی متهم را به کشور مسترد کرد.  

وی افزود: شاکی این پرونده، دارای یک دختر یازده ساله با بیماری صعب العلاج بوده و به منظور تهیه داروی خارجی، مجبور به فروش منزل مسکونی خود شد. سپس در کانال تلگرام با سایتی آشنا شده، که در آن داروهای خاص را تهیه و توزیع می‌ کرد. شاکی، پس از تهیه دلار، از طریق یک صرافی مبلغ را به حساب اعلامی در آن سایت حواله کرد. وی پس از پیگیری داروها، متوجه شد، طرف مقابل نه تنها دارویی را تهیه نکرده بلکه از استرداد مبلغ نیز خودداری می‌کند.

رئیس پلیس بین الملل ناجا افزود: با بررسی های به عمل آمده و استفاده از ظرفیت سازمان اینترپل، متهم بلافاصله در یکی از کشورهای منطقه ردیابی، شناسایی و حکم جلب بین المللی یا همان اعلان قرمز علیه وی صادر و موضوع تحت تعقیب بین المللی متهم به اینترپل کشور محل اختفا نیز ارسال شد.

سردار شیرزاد بیان کرد: با هدایت عملیاتی اداره تحقیقات جنایی پلیس بین‌الملل ناجا بر اساس اعلان قرمز صادره علیه متهم و هم چنین رایزنی‌های پلیسی در کمتر از چهار ماه این کلاهبردار به کشور استرداد و قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

وی در پایان گفت: سایت‌های تبلیغاتی و تجاری محل امنی برای اعتماد شهروندان نیست./ مهر

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.