استاندار تهران:

نباید با عدم مناسب سازی معابر، معلولان را خانه نشین کنیم

اجتماعی /
شناسه خبر: 508746

استاندار تهران گفت: به تمامی دستگاه‌های دولتی تکلیف کرده‌ایم که مناسب‌سازی محیط اداری را به عنوان یک اصل مدنظر قرار بدهند و معلولان می‌توانند در سامانه معبر، گزارش عدم مناسب‌سازی ساختمان‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی را که در این خصوص اقدامی را انجام نداده‌اند ثبت کنند و ما برخوردهای لازم را با آن دستگاه خواهیم داشت.

انوشیروان محسنی بندپی     گفت: معلولان باید در مراکز تفریحی و اداری حضور داشته باشند و نباید با عدم مناسب سازی معابر آن ها را خانه نشین کنیم.

استاندار تهران درباره اقدامات صورت گرفته برای مناسب‌سازی معابر استان برای افراد کم‌توان و معلول، اظهار داشت: ستاد مناسب‌سازی معابر برای معلولین به صورت مرتب برگزار می‌شود و جلسه آینده آن نیز در 2 آبان‌ماه تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: در جلسات اخیر، شهرداری تهران و دیگر دستگاه‌ها گزارشی درباره آخرین اقدامات در حوزه مناسب‌سازی معابر ارائه دادند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت اقلیت بزرگی که معلولان در کشور دارند، بنابراین باید به این اقلیت نیازمند توجه جدی شود و با توجه به شرایط جسمی که آنها دارند، نباید شرایط اجتماع‌پذیر بودن را نیز از آنها بگیریم و باید اقداماتی صورت بگیرد تا این افراد نیز در محیط‌های تفریحی، کاری و اجتماعی حضور پیدا کنند و خانه‌نشین نشوند و حداقل‌های شرایط رفت و آمد برای معلولان مهیا شود.

استاندار تهران بیان داشت: براساس قوانین و کنوانسیون رعایت حقوق معلولان، سهولت تردد و تحرک‌پذیری به عنوان یک اصل برای معلولان مطرح می‌شود و مابقی موارد امتیازات دیگری است که باید برای آنها درنظر گرفته شود.

محسنی بندپی یادآور شد: در جشنواره شهید رجایی نیز دستگاه‌هایی که در حوزه معلولین و رفت و آمد آنها اقداماتی را انجام داده بودند، شناسایی کرده‌ایم و برای آن دستگاه‌ها یک امتیاز محسوب شد.

وی گفت: در راستای مناسب‌سازی معابر برای معلولان، اقدامات اولیه آغاز شده است و امیدواریم بتوانیم شرایط اولیه‌ای که کنوانسیون و قانون برای ما مشخص کرده را مهیا کنیم.

استاندار تهران یادآور شد: به تمامی دستگاه‌های دولتی تکلیف کرده‌ایم که مناسب‌سازی محیط اداری را به عنوان یک اصل مدنظر قرار بدهند و معلولان می‌توانند در سامانه معبر، گزارش عدم مناسب‌سازی ساختمان‌های دستگاه‌های اجرایی دولتی را که در این خصوص اقدامی را انجام نداده‌اند ثبت کنند و ما برخوردهای لازم را با آن دستگاه خواهیم داشت./فارس

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.