دستگیری سارق پست های برق

حوادث /
شناسه خبر: 508733

سارقی که به پست های برق تهران دستبرد می زد ، شناسایی ودستگیر شد.

 سرهنگ کارآگاه "قاسم دست خال" رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با وقوع 10 فقره سرقت از پست های برق در مناطق مختلف شهر تهران شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

---

وی با اشاره به اینکه پس از سرقت ها خاموشی در محل های سرقت رخ نمی داد، افزود: کارآگاهان دریافتند که سرقت ها توسط فردی خبره و آشنا به امور فنی پست های برق انجام گرفته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه تحقیقات میدانی کارآگاهان حکایت از این داشت که در محل سرقت ها، یک خودرو پراید سفید رنگ مشاهده شده است تصریح کرد: با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو که مردی 41ساله بود، شناسایی و در بررسی های انجام شده مشخص شد متهم دارای سوابق متعدد کیفری در زمینه سرقت و مواد مخدر است .

سرهنگ دست خال توضیح داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان متوجه شدند مالک خودرو اعتیاد شدید به مصرف مواد مخدر دارد و برای مصرف مواد مخدر به منزل یکی از دوستانش در محدوده خیابان جیحون در تردد است که با شناسایی پاتوق وی متهم در محل استعمال مواد مخدر دستگیر شد.

وی افزود: در بررسی بیشتر از مخفیگاه متهم و خودرویی که در آن محل پارک بود، تعدادی ابزار و وسایل مربوط به شرکت برق شامل کابل، دستگاه برش کابل و انواع فیوز و لباس فرم کارکنان شرکت برق کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم به همراه اموال کشف شده به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شد گفت: متهم در خصوص بزه انتسابی، اظهار داشت با آزادی از زندان برای تامین هزینه مواد مخدر با توجه به آشنایی که با پست های برق به دلیل سابقه کار با پیمانکار شرکت برق داشتم تصمیم به سرقت از پست های برق گرفتم و برای اینکه شهروندان به حضور من در اطراف پست های برق شک نکنند از لباس فرم کارکنان شرکت برق استفاده می کردم و از آنجایی سرقت قطعات منجر به بروز خاموشی آنی پس از ربایش قطعه نمی شد می توانستم تا قبل از اطلاع کارشناسان شرکت برق، از محل فرار کنم.

سرهنگ دست خال با بیان اینکه در یکی از سرقت منجر به بروز آتش سوزی در پست برق شده و خسارت سنگینی به شرکت برق وارد شده است، گفت: متهم به 10 فقره سرقت اعتراف و کارشناسان ارزش ریالی قطعات سرقتی را یک میلیارد ریال برآورده کرده اند.#پلیس

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.