اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

درخواست پلیس لندن برای توقف تظاهرات محیط زیستی

درخواست پلیس لندن برای توقف تظاهرات محیط زیستی

پلیس لندن خواستار توقف تظاهرات محیط زیستی‌ها شد .

محیط زیست

پلیس لندن پس از دستگیری بیش از یکهزار و ۴۰۰ فعال محیط زیست در هفت روز گذشته، خواستار توقف همه تظاهرات آنها شد.

پلیس لندن با صدور دستورالعملی به طرفداران محیط زیست هشدار داد تا میدان مرکزی شهر لندن موسوم به ترافلگار را ترک کرده یا با آنها برخورد خواهد شد.

این دستورالعمل پس از آن صادر شد که معترضان قصد داشتند تا امروز مقابل دفتر پلیس در مرکز لندن تجمع کنند.

پلیس لندن

اعضای گروه «قیام علیه انقراض» دوشنبه هفته گذشته با هدف فشار بر دولت برای حفاظت از محیط زیست، میدان ترافلگار را که در نزدیکی دفتر نخست وزیری و پارلمان انگلیس واقع شده، تصرف کرده و بخش هایی از پایتخت را به حالت فلج درآوردند.

معترضان روز گذشته(دوشنبه)  یکی از چهار راه‌های اصلی و مهم شهر لندن در نزدیکی بانک مرکزی و سایر مراکز مالی پایتخت انگلیس را تصرف کردند تا اعتراض خود را به آنچه حمایت مالی شرکت‌ها از تشدید وضعیت آب‌وهوایی خواندند اعلام کنند.

بحران زیست محیطی

آنها با صدور بیانیه ای، نسبت به سرمایه گذاری‌های سنگین موسسات مالی در انرژی‌های فسیلی هشدار داده و تصریح کردند که اثرات تخریبی بحران زیست محیطی مساله جهانی است که همه انسان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده پلیس تا ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه امروز(سه شنبه) یکهزار و ۴۵۷ فعال محیط زیست را دستگیر کرد است.

معترضان شب گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کردند که ماموران پلیس لندن با توسل به زور، تظاهرات آنها را در میدان ترافلگار هدف قرار داده و شرکت کنندگان در این اعتراض «مسالمت آمیز» را بازداشت کردند.

در این بیانیه با اشاره به وضعیت فوق‌العاده آب‌وهوایی تاکید شده که پلیس باید به حق برگزاری تظاهرات اعتراضی احترام بگذارد.

با این حال گزارش ها حاکیست پلیس شب گذشته با زور معترضان را از چادر بیرون کشیده و میدان را تخلیه کرده است.

در این میان «الی چاونز» نماینده حزب سبز انگلیس در پارلمان اروپا هم که برای اعلام همبستگی با معترضان در میدان ترافلگار حضور داشت، توسط پلیس بازداشت شد.

طرفداران محیط زیست شب گذشته اعلام کرده‌اند که میدان ترافلگار را ترک کرده اما «شورش بین المللی» علیه تغییرات آب و هوایی ادامه پیدا می‌کند.

در همین حال منابع انگلیسی صبح امروز گزارش کردند که شماری از معترضان خود را به ساختمان‌ وزارت حمل و نقل چسبانده و تعدادی هم خیابان مقابل مقر اصلی پلیس در مرکز لندن را مسدود کرده اند.

فعالان محیط زیست در لندن خواهان شناسایی وضعیت فوق‌العاده آب هوایی از سوی دولت و کاهش ضایعات کربنی تا سال ۲۰۲۵ هستند. آنها می گویند تا رسیدن به درخواست‌های خود دست از تظاهرات برنخواهند داشت./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.