اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

رونمایی از نفربرهای روباتیک با دید 360 درجه

رونمایی از نفربرهای روباتیک با دید 360 درجه

شرکت بی ایی ای سیستمز از نفربرهای روباتیک و خودران جدید خود با توانایی های رزمی منحصر به فرد و دید ۳۶۰ درجه رونمایی کرده است.

نمونه های اولیه این نفربرها که آر تی دی نام دارند، در نشست سالانه انجمن ارتش ایالات متحده با حضور بیش از سی هزار نفر به نمایش گذاشته شد.

در حال حاضر بی ایی ای سیستمز حاضر به اعلام جزئیات فنی نفربرهای مذکور نشده، اما به برخی از نقاط قوت آنها در مقایسه با نفربرهای زرهی عادی اشاره کرده که از جمله آنها می توان به هیبریدی بودن موتور اشاره کرد.

 

استفاده از کامپوزیت های لاستیکی مقاوم و منعطف در طراحی این نفربرهای زرهی و نصب یک مسلسل خودکار ۳۰ میلیمتری از جمله امکانات این نفربرهاست.

اما مهم ترین مزیت این محصول نسبت به تولیدات رقیب امکان کنترل ۳۶۰ درجه محیط و آگاهی لحظه به لحظه از شرایط و موقعیت با استفاده از حسگرهای متعدد است. سیستم تصویربرداری موج بلند و مادون قرمز، سیستم پردازش سیگنال های الکترونیک و سیستم ضبط و انتشار و توزیع ویدئو نیز بر روی نفربرهای مذکور نصب شده است.

از سوی دیگر امکان مستقر شدن تعدادی ربات کوچک و همین طور پهپادهای شناسایی برروی نفربرهای یادشده وجود دارد. بی ایی ای سیستمز نفربرهای یادشده را تغییردهنده قواعد جنگ توصیف کرده و از تولید مدل های جدیدتری از آن در آینده خبر داده است./مهر

کپی