مرد رمال طعمه کلاهبرداران شد

حوادث /
شناسه خبر: 508622

رمالی که با ادعای غیب گویی و طلسم و دعا از دیگران کلاهبرداری می‌کرد، این بار خودش طعمه کلاهبرداران شد.

مجید فرهمند زاده رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت:  در پی وصول گزارشی به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد، مبنی بر کلاهبرداری از فردی که دارای پرونده قضایی و محکومیت بوده است، موضوع در دستور کار قرار گرفت و پیگیری‌ها برای دستگیری متهمان آغاز شد.

---

فرهمند زاده اظهار داشت: فردی به دلیل کلاهبرداری از طریق رمالی به تحمل چهار سال حبس محکوم شده بود، ولی به جای تن دادن به قانون، به شخصی که مدعی شده با اعمال نفوذ در دستگاه قضایی او را از محبوس شدن نجات داد، اعتماد کرد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: این دو نفر در گاوداری رمال در اطراف یزد قرار گذاشته و توافق کردند که به واسطه آشنایی که این فرد در دادگستری دارد و در ازای پرداخت صد میلیون تومان، حکم حبس را ملغی نمایند. رمال نیز موافقت کرد و با پرداخت شصت میلیون تومان به این فرد به عنوان قسط اول در انتظار عدم اجرای محکومیت خود می‌ماند.

وی یادآور شد: پس از گذشت چند روز دوباره آن فرد با رمال تماس گرفت و تقاضای شصت میلیون دیگر کرد. در نهایت به لحاظ عدم به نتیجه رسیدن پرونده این محکوم را بر آن می‌دارد که دست به دامان قوه قضاییه شود و دادگستری استان یزد را در جریان موضوع بگذارد.

فرهمندزاده تصریح کرد: در نهایت وقتی که این رمال با کلاهبرداران در گاوداری خود برای پرداخت شصت میلیون دیگر قرار گذاشت ، مأموران وارد کار شده و این دو فرد کارچاق کن قبل از دریافت وجه دوم دستگیر کردند و پرونده در جریان رسیدگی قرار گرفت.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد اظهار داشت: هیچ رمالی قدرت گره گشایی از کار مردم را ندارد که اگر داشت در این پرونده، رمال اول مشکل خود را حل می‌کرد و دوم اینکه هیچ راهی به جز تمسک به قانون و تمکین از مقررات وجود ندارد و یاری گرفتن از کارچاق کن‌ها جز از دست دادن وقت، پول و سرمایه، هیچ گره دیگری را باز نمی‌کند./ میزان

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.