اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

جهانگیری:‌ زمین‌های کشاورزی دماوند نباید به ویلا تبدیل‌شود/ ایران سرافرازانه از مشکلات عبور می‌کند

جهانگیری:‌ زمین‌های کشاورزی دماوند نباید به ویلا تبدیل‌شود/ ایران سرافرازانه از مشکلات عبور می‌کند

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش و مدرسه کانون اصلی تحولات اجتماعی و توسعه کشور است، گفت: کسانی که به آینده و توسعه ایران فکر می‌کنند باید بدانند که برای رسیدن به توسعه باید تمرکز اصلی خود را بر مدرسه و آموزش و پرورش محدود کنیم.

اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم افتتاح همزمان 1982 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی با ده هزار کلاس درس در سراسر کشور با قدردانی از دست اندرکاران احداث فضاهای آموزشی در استان‌های مختلف کشور گفت: احداث 1982 پروژه آموزشی کار بزرگی است که با سرمایه گذاری 3300 میلیارد تومانی به انجام رسیده است.

به گزارش ایرنا وی روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح همزمان حدود ۲ هزار پروژه آموزشی کشور و ۱۰ هزار کلاس جدید درس به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان دماوند با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های بزرگ و توانمندی‌های عجیبی دارد اظهارداشت: این سرافرازی ملت ایران در حالی است که آنان واقعا فکر می‌کردند با این فشارها اقتصاد ایران متلاشی می‌شود و به طور کامل از هم فرو می‌پاشد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: در شرایط کنونی که کشور در جنگ اقتصادی و جریان‌سازی‌های آمریکا قرار دارد، مردم ایران نشان دادند مصمم هستند تا کشورشان را بسازند و از آن پاسداری کنند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: سیل و اتفاقاتی که مردم در ابتدای سال جاری رقم زدند نیز در کنار این شرایط اقتصادی، نشان داد که مردم ایران برای ساخت کشورشان مصمم هستند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: اکنون در اقصی نقاط کشور و استان های مختلف کارخانه های چند هزار میلیارد تومانی راه اندازی شده است در حالی که در گذشته این واحدهای صنعتی فقط در تهران و استان های بزرگ بود.

وی افزود: ما مصمم هستیم کشور را از شرایط کنونی عبور دهیم، به سمت توسعه و پیشرفت ببریم و برای آن نیز راهکارهای مختلفی داریم و می توانیم منابع گوناگون را که در بودجه پیش بینی شده است، تامین کنیم که یکی از آنها ماده ۵۱ قانون بودجه است.

خدمت به آموزش و پرورش، ماندگار است
معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین در ادامه با بیان اینکه به طور یقین خدمت به آموزش و پرورش جزو ماندگارترین خدماتی است که انجام می شود، تصریح کرد: مدرسه کانون اصلی تحولات اجتماعی برای توسعه کشور است.

وی اضافه کرد: کسانی که به توسعه ایران فکر می‌کنند بدانند کانون اصلی این توسعه در مدرسه و آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: بر همین اساس بارها گفته شده است گه هیچ سرمایه گذاری بهتر از سرمایه گذاری در آموزش پرورش نیست و رفتارمان نیز به لحاظ علمی و عملی نسبت به این نهاد اصلاح شود.

جهانگیری اضافه کرد: توسعه فقط این نیست که بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها، کارخانه‌ها و ساختمان‌ها ساخته شود و باید پیش از هراقدامی آموزش و پرورش را ساخت.

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: نسلی که در مدارس و آموزش و پرورش تربیت می‌شوند می‌توانند کشور را به نقطه مطلوب برسانند و از همین رو اتفاقات اصلی کشور باید از آموزش پرورش آغاز شود.

وی اظهارداشت: از همین رو انتظار و حساسیت مردم نسبت به آموزش و پرورش بیش از سایر نهادهاست و کمک به آن را نیز دنبال می کنند.

جهانگیری اعلام کرد: بار اصلی توسعه، تحولات فرهنگی و علمی کشور بر دوش آموزش و پرورش است اما دولت به‌تنهایی نمی تواند از عهده مدیریت و تامین هزینه های آن برآید،همه مردم باید به کمک آن بیایند و در صحنه حاضر باشند.

برنامه ویژه دولت برای حذف مدارس ناامن

وی همچنین با اشاره به افتتاح واحدهای آموزشی طی امروز یادآور شد: دولت برنامه ای ویژه ای برای حذف مدارس ناامن دارد که باید به سرعت انجام گیرد.

ضرورت جلوگیری از ویلاسازی در تهران

معاون اول رئیس جمهوری به مشکلات شرق و غرب استان تهران که با شرایط ویژه‌ای مواجه هستند نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مباحثی که باید مسئولان این استان با جدیت آن را دنبال کنند، جلوگیری از اختصاص زمین های کشاورزی برای ویلاسازی است که سازمان های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی باید به آن توجه داشته باشند.

وی دو حوزه پول و زمین را از زمینه هایی خواند که بی توجهی و نبود نظارت در آنها امکان بروز فساد اقتصادی را فراهم می سازد و ادامه داد: باید ساز و کارها شفاف باشد تا با نظارت در نقاط حساس، عده ای دخل و تصرفی در منابع ملی نداشته باشند.

جهانگیری اعلام کرد: از سوی دیگر باید در کاربری زمین های حاصلخیز و کشاورزی نیز دقت و نظارت کافی را داشت و از اختصاص زمین های ارزشمند به ویلا سازی جلوگیری کرد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: امیدواریم با پیگیری های دولت دغدغه کشاورزان مرتفع شود و به راهکاری برسیم که خسارت و مطالبات کشاورزان را بپردازیم.

تهران جزو محروم‌ترین استان‌ها در فضای آموزشی

وی همچنین تاکید کرد: استان تهران از نظر نیاز به فضاهای آموزشی در کشور جزو نخستین‌ها و در ردیف اول یا دوم قرار دارد که باید بیشتر به آن توجه شود.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه این نیاز در شهرستان‌های نزدیک به پایتخت بیشتر محسوس است ضمن تجلیل از خدمات خیرین مدرسه ساز در نقاط مختلف کشور گفت:‌ بهتر است مناطقی که نیاز به احداث فضاهای آموزشی بیشتری دارند، معرفی و از توان خیرین نیز در آنجاها استفاده افزون‌تری شود.

جهانگیری افتتاح ۱۰ هزار کلاس درس، ۱۶ استخر و ۱۴۲ سالن ورزشی طی امروز با سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار که بخشی از آنها به همت خیرین انجام شده را کار بزرگی خواند و اظهار امیدواری کرد که در سال آینده فضاهای آموزشی بیشتری افتتاح شود.

استان تهران بیشترین نیاز به فضاهای آموزشی را در کشور دارد

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری تاکید کرد: استان تهران از نظر نیاز به فضاهای آموزشی در کشور جزو نخستین‌ها و در ردیف اول یا دوم قرار دارد که باید بیشتر به آن توجه شود.

به گزارش ایرنا وی روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح همزمان حدود ۲ هزار پروژه آموزشی کشور و ۱۰ هزار کلاس جدید درس به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان دماوند تاکید کرد:‌ این نیاز در شهرستان‌های نزدیک به پایتخت بیشتر محسوس است.

وی با تجلیل از خدمات خیرین مدرسه ساز در نقاط مختلف کشور گفت:‌ بهتر است مناطقی که نیاز به احداث فضاهای آموزشی بیشتری دارند، معرفی و از توان خیرین نیز در آنجاها استفاده افزون‌تری شود.

جهانگیری افتتاح ۱۰ هزار کلاس درس، ۱۶ استخر و ۱۴۲ سالن ورزشی طی امروز با سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار که بخشی از آنها به همت خیرین انجام شده را کار بزرگی خواند و اظهار امیدواری کرد که در سال آینده فضاهای آموزشی بیشتری افتتاح شود.

خدمت به آموزش و پرورش، ماندگار است
معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین در ادامه با بیان اینکه به طور یقین خدمت به آموزش و پرورش جزو ماندگارترین خدماتی است که انجام می شود، تصریح کرد: مدرسه کانون اصلی تحولات اجتماعی برای توسعه کشور است.

وی اضافه کرد: کسانی که به توسعه ایران فکر می‌کنند بدانند کانون اصلی این توسعه در مدرسه و آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد.

امیدواریم مدارس استان اصفهان به سمت هوشمند شدن پیش بروند

معاون اول رئیس جمهوری گفت: خیران در اصفهان بسیار فعال هستند وامید است مدارس استان به سمت هوشمند شدن و بهره‌مندی از امکانات مدارس هوشمند پیش روند.

اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در ارتباط ویدئو کنفرانس مراسم بهره برداری از  دبستان خیر ساز حاج احمد قفال و ۹۳ پروژه آموزشی این استان که همزمان با افتتاح ۱۰ هزار کلاس آموزشی در سطح کشور برگزار شد، افزود: استان اصفهان در مقایسه با سایر استان‌ها در شمار مناطق توسعه یافته‌تر است و وضعیت آموزشی استان اصفهان به همین نسبت بهتر است.

استاندار اصفهان نیز در این ارتباط ویدئو کنفرانس  گفت: امروز  ۹۳ پروژه آموزشی با ۴۸۲ کلاس درس به بهره برداری خواهد رسید که اعتباری بالغ بر ۹۵۰  میلیارد ریال به خود اختصاص داده است.
عباس رضایی اضافه کرد: ۱۶ درصد به همت خیران و ۵۸ درصد به صورت مشارکتی ساخته شده است که نشان از همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید دارد.
وی ادامه داد:  هم اینک کلیه مدارس خشت و گلی در سطح استان تعطیل ، بخاری های نفتی حذف و ساخت مدارس با رویکرد مدرسه سبز شروع شده است.

در سال تحصیلی جاری بیش از ۹۲۰ هزار دانش آموز در بالغ بر هفت هزار واحد آموزشی به تحصیل مشغولند.

مدرسه خیر ساز حاج احمد قفال در ناحیه ۲ آموزش و پرورش اصفهان قرار دارد.

این واحد آموزشی خیر ساز با زیر بنای ۲ هزار و ۴۹۵ متر مربع شامل ۱۲ باب کلاس و ۳۰ میلیارد ریال هزینه ساخته شده است.

در پایان این مراسم ۴۸۲ باب کلاس درس جدید تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان شد.

افتتاح شرکت دانش‌بنیان اصلاح نژاد دام در فیروزکوه با حضور جهانگیری 

شرکت دام گستر پیشگام (دانش‌بنیان) به عنوان مرکز اصلاح نژاد دام سبک با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان روز سه‌شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

 این شرکت در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع در منطقه طرود (حد فاصل فیروزکوه - سمنان) واقع شده است.

در این مرکز ۵۰۰ هزار دز اسپرم و یکهزار راس دام وجود دارد.

اشتغالزایی این پروژه نیز ۳۰ نفر اعلام شده است.

افتتاح دو شرکت تولیدی دیگر نیز با مجموع اعتبار ۴۹۰ میلیارد تومان از جمله برنامه های سفر معاون اول رئیس جمهوری به فیروزکوه اعلام شده است.

وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و نیز استاندار تهران در این سفر اسحاق جهانگیری را همراهی می‌کنند.

جهانگیری پس از افتتاح ۲ هزار طرح آموزشی از جمله ۱۰ هزار کلاس درس کشور صبح امروز در به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان دماوند به فیروزکوه سفر کرد.

فیروزکوه یکی از ۱۶ شهرستان استان تهران دارای دو بخش مرکزی و ارجمند و جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر   در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
این شهرستان مرکز اتصال سه استان تهران، مازندران و سمنان است.

کپی