اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

واکنش‌های گسترده به دستگیری روح‌الله زم / گنجی: آغاز پالایشی جدی/ سردارجلالی: دست‌مریزاد به سپاه

واکنش‌های گسترده به دستگیری روح‌الله زم / گنجی: آغاز پالایشی جدی/ سردارجلالی: دست‌مریزاد به سپاه

جریان آمدنیوز چشم این فتنه خطرناک بود که در حریم امن دستگاه‌های امنیتی غرب و با پشتیبانی مالی گسترده ارتجاع منطقه‌ای علیه ملت ایران جولان می‌داد. به لطف خدا و با نیت خالصانه پاسداران اطلاعات سپاه روح‌الله زم اسیر پنجه قدرت دستگاه اطلاعاتی کشور شد.دست‌مریزاد!

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در واکنش به بازداشت روح الله زم در یادداشتی نوشت: جریان آمدنیوز چشم این فتنه خطرناک بود که در حریم امن دستگاه‌های امنیتی غرب و با پشتیبانی مالی گسترده ارتجاع منطقه‌ای علیه ملت ایران جولان می‌داد. به لطف خدا و با نیت خالصانه پاسداران اطلاعات سپاه روح‌الله زم اسیر پنجه قدرت دستگاه اطلاعاتی کشور شد.دست‌مریزاد!

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص بازداشت روح‌الله زم سرشبکه سراب رسانه‌ای آمدنیوز در یادداشتی کوتاه در کانال شخصی خود در سروش آورده است:

اکنون که تهدیدات نظامی علیه ایران با اقتدار و بازدارندگی بومی به صفر میل می‌کند همه هم و غم آمریکا و رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه تحمیل جنگ ترکیبی رسانه‌محور به ملت ایران است.

در این جنگ افکار عمومی به مثابه یک دارایی استراتژیک ملت‌ها آماج بمباران رسانه‌ای و انواع عملیات‌های روانی می‌گردد تا شکاف دولت ملت تعمیق و منجر به رویارویی و تخاصم مردم و حاکمیت گردد.

جریان آمدنیوز چشم این فتنه خطرناک بود که در حریم امن دستگاه‌های امنیتی غرب و با پشتیبانی مالی گسترده ارتجاع منطقه‌ای علیه ملت ایران جولان می‌داد. به لطف خدا و با نیت خالصانه پاسداران اطلاعات سپاه روح‌الله زم اسیر پنجه قدرت دستگاه اطلاعاتی کشور شد.دست‌مریزاد!

آمدنیوز، ایران اینترنشنال، من و تو، بی‌بی‌سی فارسی و بسیاری دیگر از رسانه‌های وابسته به امپراتوری دروغ، اسب‌های تروای جنگ‌ ترکیبی هستند و برخی در داخل نیز پیاده‌نظام این ارتش رسانه‌ای شده‌اند.

سوال اینجاست چه زمانی به یک اجماع نخبگانی و عمومی دست خواهیم یافت که در برابر جنگ رسانه‌ای غرب نیاز به آرایش دفاعی داشته و می‌بایست الزامات این دفاع را آماده کنیم؟

سربازان گمنام امام زمان(عج) دستتان درد نکند،خداقوت برادران عزیزم...

واکنش عبدالله گنجی به مؤسس آمدنیوز / حزب اللهی‌ها در آمد نیوز می‌مانند!

هیچ موقع عضو کانال آمدنیوز نبودم اما از  امروز که زم دستگیر  شد عضو شدم هر نیم ساعت، یک ساعت سری می زنم و ۵۰هزار،صد هزار نفر را مشایعت می کنم از زمان عضویت تا الان که هفت ساعت است حدود ۴۰۰هزار خداحافظی کرده اند، احتمالا فقط حزب‌اللهی ها می مانند برای عصر جدید

#زم پایان راهی بود که در آن آبروها برده شد  و چه داستان هایی که برای هتک حرمتها ساخته نشد

اما آغاز  یک پالایش جدی نیز هست. نفاق درون حاکمیت رخ نمایی خواهد کرده و سیفونی که کشیده خواهد شد.

---
 

واکنش پدر روح الله زم به بازداشت پسرش : دنیا دار مکافات است

واکنش پدر روح الله زم به بازداشت پسرش: دنیا دار مکافات استمحمدعلی زم، پدر روح الله زم می‌گوید که در جریان آمدن فرزندش به ایران و بازداشت او نبوده است و موضوع را از زیرنویس تلویزیون متوجه شده است.

به گزارش انصاف نیوز حجت الاسلام زم در پاسخ به اینکه آیا در جریان آمدن فرزندش به ایران بوده است یا نه به انصاف نیوز، گفت: من اصلا در جریان جزییات نیستم و کلیت موضوع را هم از زیرنویس تلویزیون خبردار شدم. ما تقریبا با ایشان در این مدت‌ها حالت قهر داشتیم و تنها گهگاهی نصیحت و پیغامی برایش می‌فرستادیم.

او در پاسخ به اینکه در فیلم مستند چند ماه پیش صداوسیما آنچه نشان داده شد این بود که با شما در ارتباط بوده است، گفت: در آن مستند به ما و خانواده‌ی ما ظلم شد ولی ما چون نظام را از خودمان می‌دانیم و دوست داریم نه اعتراض کردیم و نه چیزی گفتیم؛ معتقد بودیم که این را هم خدا خودش هم می‌بیند و هم می‌شنود.

زم در پاسخ به این سوال که «فرزندش پیش از آمدن به ایران آیا پیامی نداده است و چیزی درباره‌ی دلیل آمدنش که عجیب هم هست نگفته است؟»، گفت: دنیا دار مکافات و مجازات است؛ این را خداوند متعال و همه‌ی بزرگان گفته‌اند. بالاخره این دنیا، دنیای امتحان آدم‌هایی است که رد آن زندگی می‌کنند. خوب و بد باید امتحان دهند و آنها که بد کردند مجازات شوند.

 

---

دستگیری "زم" نشان داد وحدت جریان‌های خارج نشین پوچ است

احمد سالک در رابطه با دستگیری نیما زم معروف به "روح‌الله زم" سرکرده کانال خبری آمد نیوز، اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبلور ملت غیور و انقلابی ایران است و بسیار حائز اهمیت است که سپاه رسالت خود را همواره در تمام مقاطع سیاسی اجتماعی فرهنگی و نظامی انجام داده است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که اگر سپاه نبود کشور هم نبود، تصریح کرد: سپاه نقش اساسی در حفظ امنیت، برقراری آرامش،  قدرت و توانمندسازی ملت ایران دارد و سپاه امروز پیشتاز در بیشتر عرصه‌ها است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات سپاه پاسداران، گفت: سپاه پاسداران همواره در حال رصد اطلاعاتی رسانه‌های بیگانه است، بدون تردید شکستن ستون فقرات استکبار در عرصه رسانه می‌توانست ضربه مهلکی به دشمن وارد کند که این مهم با دستگیری روح‌الله زم مدیر کانال خبری آمد نیوز محقق شد.

سالک افزود: با وجود اینکه این فرد تحت پوشش امنیتی سرویس‌های امنیتی چند کشور بود، سپاه به تک‌تک این حلقه‌های پیچیده امنیتی ورود کرد و به زودی اطلاعات لازم در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

عضو کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دستگیری روح‌الله زم را به چند دلیل حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: با این اقدام، اشراف اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه بر اطلاعات بین‌المللی سرویس‌های امنیتی مانند موساد، سیا و MI۶ بر همگان ثابت شد.

وی با بیان اینکه کفار در مقابل نیروهای حق، خوار و ذلیل هستند، گفت: دنیای استکبار به عمق عظمت جمهوری اسلامی بیش از پیش پی خواهد برد، اضافه بر این‌ مسئله مهم‌تر این است که شیرازه وحدت رسانه‌های بیگانه از جمله سلطنت‌طلبان، منافقان و ... که در لندن سیاستی را تحت عنوان تشدید بحران‌ها در ایران برای اعتبار زدایی از این مرز و بوم تنظیم کردند، با عملیات هوشمندانه سپاه، از میان رفت و دنیا دانست وحدت این جریانات پوچ و سست است.

سالک در خصوص افرادی که مطالب آمدنیوز را مرجع قرار می‌دادند، گفت: کسانی که به اخبار آمدنیوز دل خوش کرده بودند، امروز خجل هستند چراکه عظمت سپاه پاسداران برای آن‌ها غیرقابل انکار شد و بسیاری از این افراد اعتمادشان به نظام جمهوری اسلامی افزایش یافت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جریاناتی که به رسانه‌های بیگانه اعتماد کرده‌اند، امروز در کشور به نابودی میل می‌کنند و دستگیری روح‌الله زم، کمر آمریکا، فرانسه و اسرائیل که از مدعیان عرصه اطلاعات بودند را شکست، امروز در جهان ده‌ها کشور اروپایی گرفتار جریانات داخلی خود هستند و در همین رابطه پیش‌بینی کرده‌ایم اروپا از هم پاشیده و آمریکا هم به سرنوشت شوروی سابق دچار خواهد شد.

عباس عبدی: با بی توجهی دیر یا زود با آمدنیوزهای گوناگونی مواجه خواهیم شد

عباس عبدی نسبت به دستگیری روح الله زم، سرشبکه آمدنیوز و ادعاهای وی واکنش متفاوتی نشان داد و در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:

۱- دستگیری مدیر آمدنیوز نه‌تنها یک اتفاق خوب است بلکه می‌تواند و ظرفیت آن را دارد که به بهبود فضای مجازی کمک کند. هر چند ظرفیت‌های دیگری نیز دارد از جمله این که به درک نادرست از مشکلات این فضا منجر شود. به عبارت دیگر غرق شدن در دستیابی به این موفقیت می‌تواند موجب بی‌توجهی به ریشه اصلی شکل‌گیری چنین رسانه‌های تخریبی شود و اگر به این ریشه‌ها بی‌توجهی شود دیر یا زود با آمدنیوزهای گوناگون مواجه خواهیم شد و هنوز هم هستیم. شکل‌گیری چنین ضد رسانه‌هایی را نمی‌توان فقط به توطئه خارجی‌ها تقلیل داد. هر چند و به طور قطع بیگانگان آنها را حمایت می‌کنند، همچنان که هر کشوری سعی می‌کند از مخالفان کشورهای دشمن یا رقیب خود حمایت کند.

شکل‌گیری این ضد رسانه‌ها محصول و نتیجه یک خلأ و یک نیاز است؛ خلأ اعتبار رسانه‌های رسمی و نیاز به دانستن اخبار و اطلاعات. ترکیب این دو عامل موجب شکل‌گیری عرضه و تولید فیک‌نیوزها می‌شود. تا هنگامی که این نیاز در داخل کشور و از طریق رسانه‌های رسمی تامین نشود، شاهد شکل‌گیری چنین پدیده‌هایی خواهیم بود. این که یک نفر بدون هیچ‌ گونه تخصص و تعهد حرفه‌ای و رسانه‌ای بتواند کانالی با بیش از یک میلیون بازدیدکننده ایجاد کند، بیش از آن که معرف توانایی او باشد، نشانه ضعف مفرط نهاد رسانه رسمی در داخل کشور است که به این سرعت میدان را در رقابت با چنین ضد رسانه‌ای واگذار می‌کند.

۲- در یک ویدیو از فرد دستگیر ‌شده دیدم که به‌راحتی خود را مدافع آزادی، دموکراسی و پیشرفت و حتی صدای منحصربه‌فرد این مقولات معرفی می‌کرد. مساله ما پرداختن به ادعای مبتذل مذکور نیست. مساله فضای مخالفان نظام است که کسی با چنین سابقه‌ای و رفتاری می‌تواند خود را منادی چنین ارزش‌ها و اهدافی معرفی کند. خیلی صریح و روشن باید تاکید کرد که هیچ‌گونه آزادی، دموکراسی و پیشرفت در جریان‌هایی که حیات آنان در امنیتی بودن فضا است، وجود ندارد.

کسانی که می‌کوشند در زمین و فضای امنیتی و غیر شفاف خود را پنهان کنند، خطرناک‌ترین عناصر برای هر گونه تحول مثبتی هستند. کسانی که بی‌هیچ دلیل و منطقی از فضای سیاسی داخل کشور بریده و به دیگران پناه می‌برند، هیچ کمکی به فرآیند تحول مثبت سیاسی نمی‌کنند. هر اقدامی که مبتنی بر فعالیت‌های امنیتی و غیر شفاف و غیر قانونی باشد، دیر یا زود دچار مشکل می‌شود. بهترین فرزندان این کشور که چریک شدند و با حداکثر ایثار و از جان‌گذشتگی وارد فعالیت چریکی شدند، نتیجه اقدامات‌شان را دیدند که جز پشیمانی چیز دیگری نبود. وای به آینده و نتیجه رفتاری کسانی که جز برای شهرت و کسب پول وارد این ماجراجویی‌ها نشده‌اند.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.