معتادی که کارت‌های عابر بانکش را به کلاهبرداران فروخته بود، دستگیر شد.

 چهارم مهرماه امسال فردی به کلانتری ۱۰۱ تجریش مراجعه و اظهار داشت: در سیزدهم شهریور شخص ناشناسی که خود را از عوامل صدا و سیما معرفی کرده با وی تماس تلفنی برقرار و گفته که من برنده جایزه شده ام و با راهنمایی این فرد به نزدیکترین دستگاه خود پرداز مراجعه و در حالی که با خط رایتل با وی در تماس بودم اعلام کرد، مبلغی را به شماره کارتی که وی اعلام کرد واریز کنم، من نیز با کارت به کارت کردن اطلاعاتی را از کارتم در اختیار آن‌ها قرار دادم.

---
مال باخته اظهار داشت: به منزلم برگشتم و منتظر دریافت جایزه بودم که در ۳ مرحله بالغ بر مبلغ چهار میلیون و پانصد هزار تومان از حساب‌های من برداشت شد و فردای آن روز به بانک مراجعه کردم و متوجه شدم که این مبالغ به شماره کارت‌های مختلفی کارت به کارت شده است.

 در تحقیقات پلیسی، هویت یکی از افرادی که پول‌ها به حساب او واریزشده شناسایی و مشخص شد که وی مردی ۴۹ ساله است که وی سابقه دار بوده و در دفعات مختلف ایامی را در زندان سپری کرده است.

کارآگاهان درجریان تحقیقات دریافتند که این مرد به مصرف مواد مخدر اعتیاد شدید دارد و جا و مکانی برای سکونت ندارد و بلامکان بوده در پارک‌های حوالی مرکز پایتخت بیتوته می‌کند.

 در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و کارآگاهان موفق شدند وی را در اواسط مهر ماه دستگیر و به پایگاه یکم برای تحقیقات تکمیلی منتقل کنند.
 متهم گفت که کارت‌های عابر بانکش را به افرادی به مبلغ یکصد هزار تومان فروخته است و از اینکه چه فرد یا افرادی به شماره حساب وی پول واریز کرده اند مطلع نیست.
 سرهنگ قاسم دستخال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی با بیان اینکه تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر متهمان پرونده در حال جریان است، از شهروندان خواست: فریب افرادی که با موضوع برنده شدن در قرعه کشی یا سفر به عتبات عالیات و شگرد‌هایی از این دست به اسم برنامه‌های رادیویی با آن‌ها تماس می‌گیرند، نخورند.

 کلاهبرداران همیشه با زنده کردن حس طمع مال باخته فرصت فکر کردن را از وی گرفته و در فرصتی کوتاهی اقدام به خالی کردن موجودی حساب وی می‌کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.