داوری مرحله نخست ششمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی آغاز شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتابخوانی، محسن حاجی زین‌العابدینی، دبیر جشنواره، از آغاز ششمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی خبر داد و گفت: تا کنون بیش از 700 فرد و گروه با قریب به هزار طرح و ایده و فعالیت ترویجی کتاب از  شهرهای و روستاهای مختلف ایران و همچنین ایرانی‌های خارج از کشور در این رقابت شرکت کرده‌اند و هنوز آثار متعددی برای شرکت در این رقابت به دبیرخانه جشنواره می‌رسد.

او افزود: در این دوره از رقابت، علاوه بر بخش‌هایی فعال در دوره‌های پیش، بخش‌های دیگری هم ایجاد شده است تا این رقابت شمار بیشتری از مروجان کتابخوانی را دربرگیرد. بر این اساس ذیل بخش‌هایی به فعالیت‌های ترویجی کتابخوانی نابینایان و ناشنوایان هم توجه شده است و آن‌ها نیز می‌توانند در این رقابت شرکت کنند. از سوی دیگر نظر به این‌که گروه‌ها و اقوام زبانی مختلفی در ایران زندگی می‌کنند، ما در بخشی ویژه به فعالیت‌های ترویج کتابخوانی، مناطق کردنشین و ترک‌نشین نیز توجه کرده‌ایم.

بررسی فعالیت‌های مروجان کتابخوانی سیار  هم دیگر بخش تازه‌تاسیس این رقابت است. افراد و گروه‌های مختلف با استفاده از وسایل نقلیه کتاب را به مناطق کمتر برخوردار و فاقد کتابخانه می‌رسانند و  فعالان مروج کتابخوانی سیار ذیل این بخش می‌توانند فعالیت‌ها و اقدام‌های‌شان را معرفی کنند. بیش‌ترین اثر  ارائه‌شده و فعالیت‌های صورت‌گرفته در این دوره از رقابت مروجان کتابخوانی، در بخش نشان استمرار است. بر این اساس می‌توان گفت جشنواره  در ششمین دوره به بالندگی رسیده است و افراد و گروه‌هایی که پیش‌تر در این رقابت شرکت کرده‌اند در این دوره نیز  فعالیت‌های ترویجی‌شان را برای بررسی و داوری به دبیرخانه فرستادند و استمرار حضور گروه‌های مختلف مایه دلگرمی ما  است و نشان از اهمیت این رویداد برای فعالان ترویج کتابخوانی است.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.