وزیر بهداشت:

نیازمند تغییر الگوی زندگی برای حل چالش بیماری های واگیردار هستیم

اجتماعی /
شناسه خبر: 508314

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز گرفتار چالش بیماری‌های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از عوامل این تغییر، ورزش همگانی است.

دکتر سعید نمکی در همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت  ضمن بیان این مطلب افزود: آن زمان کودکان‌مان را با ۶ دلار علیه ۶ بیماری واکسینه می‌کردیم. همچنین گسترش خانه‌های بهداشت کمک زیادی به ارتقای سطح سلامت کشور کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کاهش مرگ و میر کودکان و زنان و توسعه شبکه بهداشتی و درمانی که در بین کشورهای منطقه و جهان به عنوان یکی از موفق‌ترین برنامه‌ها درخشید، از جمله دستاوردهای ایران در حوزه سلامت در سال‌های بعد از انقلاب است.

وی افزود: امروز گرفتار چالش بیماری‌های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از عوامل این تغییر، ورزش همگانی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که خوشحالم نشست منطقه‌ای را با ورزش همگانی شروع کردیم، گفت: وزیر وزرش و شهردار تهران از حامیان ورزش همگانی هستند و ورزش قهرمانی هم از دل ورزش همگانی می‌روید.

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد.

 پیروز حناچی - شهردار تهران نیز در این مراسم با اشاره به ادبیات کهن کشورمان درباره ورزش گفت: در ادبیات کهن ما آمده است که «ز نیرو بود مرد را راستی / ز سستی کژی زاید و کاستی». اگر امروز در زندگی شهری شاهد شیوع اضافه وزن، فشار خون و دیابت و تبعات ناشی از آن هستیم، باید به ورزش همگانی بپردازیم و همه باید تلاش کنیم که شهروندان بیشتر به ورزش روی آورند. این امر ممکن نمی‌شود مگر این که دستگاه‌های ذیربط همکاری کنند.

وی سخن خود را با بیتی از حافظ با این مضمون که «حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت / آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت»، پایان داد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.