مرگ شاکی پرونده مرد تبهکار را سنگین‌تر کرد

حوادث /
شناسه خبر: 507580

مرد شرور که به اتهام ورود به خانه 20 زن و کودک و آزار و اذیت آنها مفسد فی‌الارض شناخته شده و پرونده‌اش برای رسیدگی به دادگاه انقلاب رفته بود با مرگ یکی از شاکی‌های پرونده با اتهام قتل نیز رو‌به‌رو شد.

به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 7 دی سال گذشته بود که نخستین شکایت از این مرد تبهکار در کلانتری 130 نازی‌آباد مطرح شد. شاکی که مرد جوانی بود به مأموران گفت: امروز وقتی دختر8 ساله‌ام در خانه تنها بود مرد ناشناسی زنگ خانه را به صدا درآورده و مدعی شده پولی را که از من قرض گرفته پس آورده و با این بهانه از دخترم خواسته در خانه را برایش باز کند تا هم پول را تحویل بدهد و هم رسید تحویل پول را از او بگیرد. اما وقتی دخترم در را برای او باز می‌کند مرد ناشناس او را مورد آزار و اذیت قرار داده و علاوه بر آن مقداری پول نیز از خانه به سرقت برده است.
بدین ترتیب تحقیقات برای دستگیری مرد ناشناس آغاز شد و در ادامه بررسی‌ها کارآگاهان با شکایت‌های مشابه دیگری از کودکان و سه زن مواجه شدند. در بررسی‌های صورت گرفته و پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته و چهره‌نگاری سرانجام هویت متهم به نام امیر شناسایی شد.
---
بدین ترتیب این متهم 32 ساله روز 12 دی بازداشت شد و به جرم خود اعتراف کرد و گفت: زنگ خانه‌ها را می‌زدم و اگر بچه‌ای در خانه تنها بود به بهانه اینکه برای پدرش پول آورده‌ام وارد خانه می‌شدم، با تهدید چاقو دست و پای آنها را با طناب یا روسری می‌بستم و آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و بعد از آن پول و طلاها را سرقت می‌کردم. هر روز زنگ صدها خانه را می‌زدم تا یک بچه تنها در خانه پیدا کنم.
به دنبال اعترافات این مرد شیشه‌ای و سابقه‌دار 20 زن و کودک از وی شکایت کردند سپس بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران به خاطر تعدد جرایم متهم، کیفرخواست امیر را به اتهام مفسد فی‌الارض صادر کرد و پرونده به دادگاه انقلاب ارجاع شد. اما در حالی که پرونده وی از جنبه آدم‌ربایی، سرقت و ضرب و جرح در شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران در حال رسیدگی بود خبر رسید که یکی از شاکی‌های پرونده که زنی 70 ساله ساکن بلوار کشاورز بود چند روز قبل در آی‌سی‌یو بیمارستان جان خود را از دست داده است.
متهم در بازجویی‌های اولیه اعتراف کرده بود که 9 ماه قبل برای سرقت وارد خانه این زن شده اما وقتی او مقاومت کرده بود وی را هل داده که باعث بر هم خوردن تعادلش شده و هنگام سقوط سرش با دیوار برخورد کرده و بی‌هوش شده بود.
بدین ترتیب اتهام قتل عمد پیرزن نیز به پرونده مرد جوان اضافه شد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.