معاون پارلمانی رئیس جمهور چنین گفت؛ دولت تاجر و کاسب خوبی نیست و نمی‌تواند با بخش خصوصی در تجارت و صادرات رقابت کند.

حسینعلی امیری پنج‌شنبه ١٨ مهر در شورای اداری شهرستان مرودشت بیان کرد: در دولت دوازدهم به مسائل اقتصادی بیش از سایر موضوعات توجه شده، چراکه در زمان تحویل دولت سابق به آقای روحانی، شاهد شرایط ویژه و تحریم‌های بی سابقه‌ای در اقتصاد بودیم.

او یادآور شد: امروز نیز افزایش تولید، توسعه اقتصادی، حرکت اقتصادی و افزایش بهره‌وری از جمله معیارهایی است که در نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری مورد توجه است.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس تاکید کرد: با تلاش و مقاومت شاهد گذر از شرایط ١٨ ماهه سخت هستیم، و در حالی که بسیاری از کشورها به دنبال کاهش فعالیت اقتصادی با ایران بودند اما هم‌اکنون به دنبال توسعه فعالیت‌ها با ما هستند.

امیری همچنین عنوان کرد: ظرفیت‌های موجود در فارس و استفاده از این پتانسیل‌ها باعث شده تا آینده‌ای درخشان در انتظار فارس باشد.

او همچنین فعالین اقتصادی را جهادگران جبهه دانست و تاکید کرد که باید بروکراسی اداری از روند فعالیت این جهادگران اقتصادی برداشته و مسیر برای فعالیت آنها هموارتر شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: عدم ورود به بازارهای حوزه خلیج فارس منجر به از دست دادن بازار این کشورها شده است.

امیری ادامه داد: در گذشته تنها ١٢ درصد از صنایع به بخش خصوصی واقعی واگذار شده بود و مابقی به خصولتی‌ها اعطاء شده بود اما اکنون شاهد واگذاری ١٠٠ درصد پروژه‌ها به بخش خصوصی هستیم.

او در خصوص استان فارس نیز گفت: شناخت خوبی از استان فارس و بخش‌های مختلف اقتصادی فارس دارام؛ برندهایی در فارس فعالیت می‌کنند که در صحنه‌های بین‌الملل تاثیرگذار هستند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.