اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

در بازدید از پایانه مرزی مهران

واعظی: در 24 ساعت گذشته 180 هزار زائر از مرز مهران عبور کردند

واعظی: در 24 ساعت گذشته 180 هزار زائر از مرز مهران عبور کردند

رئیس دفتر رئیس جمهوری از پایانه مرزی مهران بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی قرار گرفت.


محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهور گفت که در 24 ساعت گذشته 180 هزار زائر از مرز مهران عبور کردند که این رقم نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه بازدید از مسیرهای خروجی زائرین اربعین در جمع خبرنگاران گفت: از صبح زود که در ایلام بودیم و از ایلام به طرف مهران آمدیم، مهمترین موضوع برای ما جاده‌ای بود که در سال‌های گذشته در آن ترافیک سنگین داشتیم. این در حالی‌است که وضعیت امسال اصلا قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست برای مثال سال گذشته در همین روز حدود 60 هزار زائر داشتیم که عبور کردند ولی امسال در 24 ساعت گذشته 180 هزار زائر از مرزعبور کردند.

وی افزود: پیش‌بینی‌هایی که آقای استاندار و مسوولین استان و وزارت راه و همه کسانی که در ساخت این جاده و پل‌ها و دوبانده کردن جاده و برقراری امنیت آن دخیل بودند خوشبختانه موجب این شد که جاده روان بود و مردم به راحتی می‌آمدند.

واعظی همچنین گفت: کار دیگری که شاهد بودیم در سطح شهر مهران پارکینگ عمومی -غیر از پارکینگ‌های خصوصی که مردم در اختیار زائرین می‌گذارند- از 70 هزار عدد به 200 هزار عدد افزایش یافت.

رییس دفتر رییس جمهوری یادآور شد: در ارتباط با منطقه‌ای که مردم وارد می‌شوند، سایه‌بان‌هایی که زده‌اند، وسایل بهداشتی که درست کردند، نیازمندی‌ها و تعداد موکب‌ها از استان‌های مختلف همه امکاناتشان را بسیج کردند که زائران با امکانات و رفاه بهتر این سفر زیارتی را به بنحو احسن انجام دهند. همچنین مردم خود استان هم که افتخار دارند خادم زائرین امام حسین(ع) باشند.

جزئیاتی از بازدید هوایی واعظی از پایانه مرزی مهران

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی در جریان سفر به استان ایلام، در بازدید میدانی از پایانه مرزی مهران در گفت و گو با مسئولان در جریان امکانات و تمهیدات فراهم شده برای تسهیل تردد زائران قرار گرفت.

واعظی همچنین در جریان این بازدید، با شماری از زائران در فضایی صمیمی به گفت و گو پرداخت و زائران در این گفت وگو، ضمن تشکر از بهبود وضعیت تردد نسبت به گذشته، مسائل و مشکلات موجود را بیان کردند.

وی همچنین در بازدید هوایی، با گزارش مسئولان مربوطه در جریان آخرین وضعیت جاده ها و ترافیک تردد وسایل نقلیه قرار گرفت.

 

کپی