#ورزشگاه_آزادی

فرهنگی /
شناسه خبر: 507405

امروز بازی تیم ملی فوتبال ایران و کامبوج است و اولین حضور بدون محدودیت زنان در ورزشگاه آزادی. برای همین بحث بر سر این مسأله حسابی داغ شده است. بخصوص پس از انتشار تصویری از کشیدن حفاظ و فنس اطراف جایگاه زنان و برای جداسازی این جایگاه از جایگاه مردان و پس از اینکه دیروز اعلام شد 2 پارکینگ زنانه هم در ورزشگاه در نظر گرفته شده است.

از این دو پارکینگ هیچ تماشاگر مردی حق ورود به ورزشگاه ندارد. این عکس و این خبر خیلی‌ها را عصبانی کرده است. زنانی که خودشان را برای ورود به ورزشگاه آماده می‌کنند از یک طرف و مردانی که به نظرشان این کار توهین به مردان است از طرف دیگر. حتی علی ضیا مجری تلویزیون در توئیترش نوشت: «به‌نظرم یهو دورتادور شو پارچه بکشند، یه تلویزیون بزرگم بذارند وسطش، اینقدر حفاظ کشی کافی نیست.»
واکنش‌ها به اتفاقات این یکی دو روزه ورزشگاه آزادی را بخوانید: «الآن که پارکینگ‌های ورزشگاه را تفکیک جنسیتی کرده‌اند ما باید چه کار کنیم؟ واقعاً به ذهنشان نرسیده که بعضی اعضای این گونه عجیب به‌نام «زن» که قرار است وارد ورزشگاه شود با بعضی انسان‌ها (مردان) ازدواج می‌کنند و چیزی عجیب به‌نام «خانواده» تشکیل می‌دهند؟»، «حتی ممکنه جایگاه بانوان رو ببرن ورزشگاه شیرودی!»، «اون زیرساخت‌ها که می‌گفتن برای ورود خانوما آماده کردن ایناست، نرده کشی هیچ تور هم کشیدن. یعنی به همه چی شک دارن، این سیستم راه دادن خانوما به ورزشگاه هم توهین به خانوماس هم آقایون»، «حتی برای زنان قراره اورژانس بانوان مستقر بشه در ورزشگاه آزادی.
مگه وقتی با ۱۱۵ تماس میگیرم سؤال میشه بیمار زنه یا مرد که براش اورژانس زن بفرستیم یا مرد؟، «سکوی خانم‌های تماشاگر در آزادی حفاظ کشی میشود! گذشته از توهینی که به مردان و زنان شده، سؤال اینجاست که چطور زمان میتینگهای انتخاباتی، هیچ مرزی بین زن و مرد در همین ورزشگاه وجود ندارد؟»، «حالا اگه خانم‌ها قفس را شکستند و به مردان حمله کردند چی؟ بهتر نیست بهش برق وصل کنید و دو طرفش را مین‌گذاری کنید؟!»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.