اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

دستور وزیر بهداشت برای استقرار مرکز خدمات جامع سلامت در روستای چنار محمودی

دستور وزیر بهداشت برای استقرار مرکز خدمات جامع سلامت در روستای چنار محمودی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به معاون بهداشت نوشت: جهت ایجاد مرکز خدمات جامع سلامت در روستا هرچه زودتر اقدام و تیم تخصصی و فوق تخصصی در مرکز مذکور و همچنین در مرکز مشاوره شهرستان لردگان مستقر و نتیجه روزانه اعلام شود

سعید نمکی روز چهارشنبه در نامه‌ای خطاب به علی رضا رئیسی نوشت: «اینک که با هوشمندی مردم عزیز و تلاش بی وقفه مسئولین محترم، گروه های ضد انقلاب و معاند در ایجاد آشوب به بهانه آلودگی تعدادی از هموطنانمان به ویروس HIV ناکام ماندند و ضمن تشکر از پیگیری‌های مستمر افراد فعال در حدود ۲۰ تیم اعزامی در ماه‌های اخیر به استان چهارمحال بختیاری و بررسی‌های دقیق کارشناسی همکاران استانی و ستادی، ضروریست موارد زیر مورد توجه قرار گیرد.

گروهی فتنه انگیز جهت تشویش اذهان عمومی تلاش کرده اند از یکسو همه مردم شریف روستای چنارمحمودی را آلوده به ویروس قلمداد کنند که آخرین بررسی‌ها خوشبختانه حاکی از آلودگی درصد کمی از مردم و سلامتی اکثر اهالی روستاست. از سوی دیگر سعی کردند از این ابزار کذب جهت بدنامی نظام بهداشتی درمانی کشور و نهایتا ضربه به آبروی جمهوری اسلامی در رسانه های بیگانه بهره برداری کنند که در  این راستا نیز توفیق نیافتند و مردم شریف منطقه تا آخرین لحظه با تیم بهداشت و درمان همکاری و همراهی کردند و در حال حاضر نیز با استقرار همکاران فوق تخصص در محل این همراهی صمیمانه ادامه دارد.

در راستای این نیت شوم تلاش کردند موضع گیری در راستای دفاع از حیثیت نظام بهداشتی درمانی کشور و خدمتگزاران به مردم را به‌عنوان ابزاری جهت جریحه دار کردن عواطف پاک مردم شریف آن روستا استفاده کنند، ضروریستاین واقعیت به مردم منتقل شود که هیچ کس و در هیچ شرایطی قصدحرمت شکنی آن عزیزان را نداشته و ندارد.

به کارگیری عبارت «روابط نامطلوب» در گفتمان متداول سازمانی به هرگونه حرکت و فرآیندی اطلاق می شود که با اصول، ضوابط و استاندارهای علمی منطبق نباشد. بدیهی است نامطلوب بودن هرکدام از فرآیندها می تواند در ایجاد بیماری نقش آفرینی کند که مصادیق متعددی دارد.

این تعبیر به مراتب متفاوت از این است که گروهی با غرض و شیطنت آن را  «روابط نامشروع»  تفسیر و تعمیم داده و موجب تشویش اذهان این عزیزان شده اند. کودک ۲ ساله گرفتار یا مردم دیندار و خانواده های شریف و مومنی که ممکن است بین افراد مبتلا باشند، کدام بی انصاف گرفتاریش را حاصل روابط نامشروع تفسیر می کند. شما و همکارانتان وظیفه دارید این سوء تفاهم را از ذهن مردم عزیز و شریف بزدائید و اعتقاد همه را به پایبندی ایشان به اصول دینی و اخلاقی اعلام کنید تا خدای ناکرده غباری از سوء تفاهم بر دل پاک این قوم نازنین نماند.

فعلا اولویت ما دریافتن بیماران و مساعدت‌های فوری است. لازم است هرچه زودتر با تقویت تیم پزشکی موجود در منطقه فرآیند درمان جسمی و روحی این عزیزان تسریع و نتیجه گزارش شود. تامین دارو، تحت پوشش قرار دادن موارد غیر بیمه، توان بخشی و پوشش امدادی بدون وقفه باید انجام پذیرد. بدیهی است همه موارد تشخیصی و درمانی تا انتها رایگان خواهد بود. جهت ایجاد مرکز خدمات جامع سلامت در روستا هرچه زودتر اقدام و تیم تخصصی و فوق تخصصی در مرکز مذکور و همچنین در مرکز مشاوره شهرستان لردگان مستقر و نتیجه روزانه اعلام شود.»/ایرنا

کپی