بهزیستی عنوان کرد

خانواده ها کودکان دارای معلولیت را به فرزندخواندگی بپذیرند

اجتماعی /
شناسه خبر: 506946

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر در سراسر کشور حدود ۶۵۰ مرکز نگهداری کودکان و ۳۴ شیرخوارگاه فعالیت دارد که ما از آن‌ها به عنوان خانه یاد می کنیم.

سعید بابایی به مناسبت روز جهانی کودک -امروز ۱۶ مهرماه- افزود: چنانچه متقاضیان فرزندخواندگی احساس کنند، فرزندی بیمار است ولی این بیماری رو به بهبود می رود، استقبال از فرزندخواندگیِ کودک وجود دارد، اما در مورد فرزندان دارای بیماریهای مزمن و معلولیت، اینطور نیست.


 مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از متقاضیان فرزندخواندگی خواست تا کودکان دارای معلولیت را نیز به فرزندخواندگی بپذیرند و گفت: این کودکان نیز همانند همه کودکان دیگر، چشم انتظار خانواده و داشتن پدر و مادر هستند.

وی ادامه داد: متقاضیان فرزندخواندگی در صورتی که بفهمند مشکلاتی برای نگهداری کودکان وجود دارد،  استقبال آنها از فرزندخواندگی کمتر می شود بنابراین جا دارد فرهنگ سازی در این زمینه از سوی رسانهها انجام شود.

گفتنی است، در استان تهران ١٧ متقاضی فرزندخواندگی برای یک کودک وجود دارد و میانگین کشوری نیز ١٠ متقاضی برای یک کودک است. بنا به آمار منتشر شده سال گذشته ۱۴۰۰ کودک بی سر پرست و بدسرپرست به فرزندخواندگی واگذار شدند. /ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.