اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

هتل مجهز به هوش مصنوعی در چین افتتاح شد

هتل مجهز به هوش مصنوعی در چین افتتاح شد
بیتا میرعظیمی خبرنگار

فناورانه ترین و پیشرفته ترین هتل چین با هوش مصنوعی اداره می شود.

غول فناوری"علی بابا" اوایل سال جاری میلادی یک هتل پیشرفته مجهز به هوش مصنوعی  FlyZoo را در هانژن چین افتتاح کرد. این هتل که به دلیل قابلیت های فنارانه پیشرفته اش به "هتل آینده" مشهور است، نمونه ای عینی در نفوذ هوش مصنوعی به زندگی مدرن انسان تلقی می شود.

---

مسافرین این هتل تمامی رزروها را با تلفن همراه و یا تبلت خود انجام داده و به جای استفاده از کلید سنتی و یا کارت، با فناوری تشخیص چهره شناسایی شده و وارد اتاق هایشان می شوند.

مسافرین و گردشگران در هنگام ورود به این هتل با ۲۹۰ اتاق معمولی و ۷ اتاق با دکوراسیون ویژه، نیازی به معرفی و یا صحبت کردن ندارند؛ چرا که به سهولت می توانند از در ورودی عبور کرده و اتاق خود را از طریق چهره خود باز کرده و داخل شوند.

 اما این قابلیت های فناورانه تنها به موارد ذکر شده ختم نمی شود؛ چرا که روبات های هوشمند در اداره این هتل و همچنین ارائه سرویس به کاربران نقش مهمی را ایفا می کنند. روبات های هوشمند در جای جای این هتل حضور داشته و مسافرین را در پیدا کردن اتاق ها و همچنین سفارش و پیگیری غذا و نوشیدنی کمک می کنند.

مسافرین در عین حال می توانند تمامی سفارشات غذایی و پستی خود را از طریق یک اپلیکیشن سفارش داده و پیگیری کنند.

 

تمامی سیستم های الکترونیکی در داخل اتاق ها با دستور صوتی فعال بوده و از طریق فرامین صوتی کاربران خاموش و روشن می شود. بنابراین برای روشن کردن لامپ اتاق ها و یا سیستم گرمایشی و سرمایشی دیگر نیازی به فشردن هیچ دگمه ای نیست؛ چرا که به سهولت و تنها با دستور صوتی می توان تمامی این اقدامات را انجام داد.

کپی