اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رفع محرومیت از روستاهای کردستان در اولویت است

رفع محرومیت از روستاهای کردستان در اولویت است

استاندار کردستان، گفت: دولت با تمام توان اهتمام ویژه‌ای برای رفع مشکلات روستاها در کردستان دارد.

بهمن مرادنیا در مراسم افتتاح سالن ورزشی روستای مالوجه از توابع شهرستان قروه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر به صورت همزمان در سراسر کشور، بابیان این مطلب اظهار کرد: امیدواریم نسبت به رفع مشکلات بخش راه‌ها و آب آشامیدنی بخش دلبران اقدامات لازم به عمل آید.

وی افزود: همچنین در بخش تأمین آب آشامیدنی در بلندمدت و با برنامه‌ریزی صورت گرفته از محل سدهای اطراف آب شرب مردم تأمین می‌شود.
استاندار کردستان،‌ تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به ظرفیت‌های فراوان منطقه در بخش کشاورزی در چند سال اخیر از محل اعتبارات ملی و استانی تسهیلات قابل‌توجهی به متقاضیان پرداخت‌شده که قطعاً در آینده شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.
مرادنیا در بخشی دیگر از سخنانش، بیان کرد: در حوزه اشتغال روستایی نیز دولت تدبیر و امید با پرداخت تسهیلات مناسب نیز برای حمایت از رونق تولید و اشتغال در مناطق روستایی به عمل‌آورده است.

وی عنوان کرد: مسلماً بارونق تولید روستایی شاهد افزایش سرانه درآمد سرانه مردم در مناطق روستایی و شهری استان خواهیم بود که این موجب تحقق اهداف توسعه پایدار استان می‌شود.

استاندار کردستان، ذکر کرد: باید به این نکته توجه کنیم که خودکفایی و خوداتکایی به توسعه بخش کشاورزی و نیز صنعت به‌خصوص در عرصه کشاورزی موجبات رشد و توسعه روستاها را فراهم می‌کند که درنهایت با ایجاد اشتغال در روستاها بستر مهاجرت معکوس به روستاها و ماندگاری در این مناطق  تحقق می‌یابد.
مرادنیا خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های به‌عمل‌آمده تخصیص سهمیه آب برای بیش از 96 هزار هکتار از اراضی و باغات استان با حمایت ریاست محترم جمهوری و نیز معاون اول محترم ریاست جمهوری تحقق یافت که قطعاً این امر زمینه‌ساز رشد همه‌جانبه استان را مهیا می‌کند.

وی در پایان یادآور شد: دولت با همه توان خدمتگزار مردم است و اعتقاد و باور دولت بر این است باید بسیار بیشتر به مردم خدمت‌رسانی شود که در این راه قطعاً مدیران خدوم و تلاشگر استان تلاش خود را برای خدمت بهتر به مردم شریف استان مضاعف خواهند کرد./ ایسنا

کپی