اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

رصد سلامتی نوزادان با جوراب هوشمند

رصد سلامتی نوزادان با جوراب هوشمند

بررسی سلامت نوزادها همیشه برای والدین مهم است. اما اغلب والدین نمی دانند که چگونه می توانند همه علائم حیاتی فرزند خود را بررسی کنند.این موضوع اغلب از عهده یک پزشک متخصص بر می آید.

برخی مولفه های مهم مثل ضربان قلب کودک ، میزان اکسیژن خون و مواردی مشابه را می توان به راحتی از طریق یک جوراب هوشمند ردیابی کرد. این موضوعی باور نکردنی است که حقیقت دارد.

 

جوراب هوشمند"اولت" دارای سنسورهای هوشمندی است که روی پای کودک را می پوشاند. این سنسورها ضربان قلب و میزان اکسیژن را بر اساس پالس اکسی متری به والدین ارائه می دهد. سیستم این جوراب به شیوه ای طراحی شده که اگر وضعیت سلامتی کودک در شرایط مناسبی نباشد به سرعت به والدین درباره شرایط کودک هشدار می دهد.

 

این دستگاه می تواند به جلوگیری از سندرم مرگ ناگهانی نوزادان که یک علت مکرر در مرگ و میر نوزادان است کمک کننده باشد. این سیستم مانیتورینگ به طور مداوم با تلفن همراه والدین در ارتباط است و اطلاعات سلامتی کودک را به والدین ارسال می کند. این جوراب ها دارای درگاه میکرو USB برای شارژ  و ارتباط مستقیم با دستگاههای هوشمند است.  

 

در بخش پشتی این جوراب ها شاهد دو نشانگر نوری کوچک هستیم که ارتباط با وای فای را تایید می کند. هر یک از درگاه های تعبیه شده روی جوراب یک رنگ منحصر به فرد دارد. بر اساس بررسی ها، این سیستم هوشمند تا 97 درصد در بررسی شرایط نوزادان قوی عمل می کند. این جوراب از سن 1 تا 18 ماهگی نوزاد را پوشش می دهد و با قیمت تقریبی 280 دلار به فروش می رسد./انتخاب

کپی