اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

گفت‌و‌گوی تلفنی مردم مازندران با استاندار در روزنامه ایران

گفت‌و‌گوی تلفنی مردم مازندران با استاندار در روزنامه ایران
شیما جهانبخش خبرنگار

احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران روز دو‌شنبه 11شهریورماه 98 میهمان روزنامه ایران در تهران بود و به‌صورت مستقیم نزدیک به یک ساعت‌ونیم با مردم این استان گفت‌و‌گو کرد و پای درددل آنان نشست. بیشتر مسائل مطرح شده با استاندار پیرامون بیکاری و بویژه نگرانی مردم بابت مسأله زباله بود. بخشی از گفت‌و‌گوی تلفنی مردم مازندران با استاندار در پی می‌آید.

مصطفی مسلمی/ جویبار: جاده کیاکلا - جویبار به‌دلیل اینکه آسفالت نیست هر روز شاهد تصادف‌های زیادی است، لطفاً به وضعیت این جاده رسیدگی کنید.
استاندار: اولویت ما در استانداری به دستور رهبر معظم انقلاب کاهش آمار تصادف‌هاست، بنابراین رسیدگی به وضعیت این جاده هم از برنامه‌های جاری ما به شمار می‌رود که هرچه زودتر انجام خواهد شد.
دنیا کرمی/ بابلسر: ساکن روستای «اجاکسر»هستم؛ متأسفانه این روستا فاقد سطل زباله است و برای جمع‌آوری زباله در سطح روستا دچار مشکل هستیم. از طرفی، تا زمانی که این مشکل رفع نشده، چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم که زباله را در روستا نریزند. این مشکل را به گوش دهیار و شهردارهم رساندیم، اما بازخوردی نداشته است. خواهش دیگر هم دارم و این است که آقایی در خیابان «فلسطین» شهر بابلسر چند سالی است که سرویس‌های بهداشتی این محدوده را تمیز می‌کند و متأسفانه در یک کیوسک خیلی کوچک و قدیمی ساکن است؛ برای کمک به این فرد چند بار به شهرداری مراجعه کردم، اما نتیجه‌ای نگرفتم. از شما می‌خواهم در این مورد هم مساعدت کنید.
استاندار: یکی از اتفاقات خوب در روستاها این است که روستاهای ما دارای مدیریت شده‌اند و این رسیدگی‌ها به عهده دهیار نیز گذاشته شده. از طرفی، بخشی از منابع مالی روستاها از سوی مردم تأمین می‌شود که قرار است برای تهیه یکسری تجهیزات برای روستاها هزینه شود. با این حال، این مشکل روستای شما را هم به فرماندار و بخشدار اطلاع می‌دهیم تا پیگیری کنند. برای مشارکت‌های مردمی بخصوص در روستاها سمن‌هایی را در سازمان‌ها راه‌اندازی کردیم که با مشارکت دانش‌آموزان اداره می‌شود؛ شما هم فرزند خود را با ثبت‌نام در این سمن‌ها می‌توانید در این گونه مشارکت‌ها سهیم کنید و خود شما با مراجعه به فرمانداری بابلسرو ثبت‌نام برای این اقدام هم بانی این کار در روستای خودتان شوید. در مورد موضوع آقایی هم که اشاره کردید، حتماً پیگیری خواهیم کرد.
خانم ترابی/ بابل: دارای مدرک لیسانس هستم و بیکارم، از شما می‌خواهم کمکم کنید تا در جایی مشغول به کار شوم.
استاندار: به دفتر استانداری مراجعه کنید تا اگر جایی را سراغ داشتیم شما را برای کار معرفی کنم.
آقای جمشیدی، پیشکسوت ورزش هندبال/ ساری: به‌عنوان یکی از پیشکسوت‌های ورزشی از شما تقاضا دارم به وضعیت ورزش هندبال استان هم توجه کنید و رسیدگی‌هایتان در این مورد بیشتر شود.
استاندار: دولت، تیمداری نمی‌کند و تیم‌های ورزشی باید خودشان به‌صورت خودجوش مشکلاتشان را حل کنند. از طرفی هم ورزش هندبال چون مثل فوتبال برای همه جذاب نیست و در حاشیه است مشکلاتش هم خیلی به چشم نمی‌آید، بنابراین رسیدگی به این مسائل را سعی کنید خودتان حل و فصل کنید. البته آماده کردن زیرساخت‌ها وظیفه ماست.
آقای مسلمی/ کانون نابینایان استان: از شما تقاضا دارم در برنامه‌هایتان یک مشاور برای معلولان هم داشته باشید تا به مشکلات ما نیز پاسخ دهند.
استاندار: سازمان بهزیستی متولی این کار است با آنها درمیان بگذارید حتماً کمک می‌کنند. ما هم به نوبه خود کمک‌تان می‌کنیم.
خانم ساعدی/ تنکابن: خریدار یکی از واحدهای مجتمع تجاری و فرهنگی آدینه هستم؛ واگذاری این مجتمع متأسفانه به حالت تعلیق درآمده و سرمایه‌های ما را نگه‌داشته‌اند.
استاندار: ما در آن مجتمع نقشی نداریم، اما اخیراً مسئولان آن تعهداتی داده‌اند که کار را هر چه سریع‌تر انجام دهند.
آقایی از تنکابن:در روستای «حبیب آباد» تنکابن با گرفتن مجوز تغییرکاربری، در باغ خودم سرایدارخانه‌ای به اندازه 60 متر ساخته‌ام، اما اجازه لوله‌کشی گاز نمی‌دهند و این مسأله در فصل زمستان من و خانواده‌ام را دچار مشکلات زیادی می‌کند؛ لطفاً کمکم کنید.
استاندار: با آقای....با این شماره.... در دفتر استانداری تماس بگیرید حتماً راهنمایی خواهند کرد.
قربانعلی‌زاده / تنکابن: مدت یک سال است که ازدواج کرده‌ام، اما برای گرفتن وام مسکن مشکل دارم. در روستا هم زمین دارم، اما مسئولان مربوطه می‌گویند چون زمین در بافت باغی قرار دارد وام نمی‌دهند.
استاندار: از بنیاد مسکن 40 میلیون تومان وام مسکن بگیرید و من هم از یک بانک دیگر مبلغی وام برایتان تهیه می‌کنم.
خانمی از بابلسر: مدت 6 ماه در شهرداری به‌عنوان کارآموز مشغول به کار هستم، اما نه حقوقی گرفته‌ام و نه می‌گویند که دیگر نیایم؛ اگر ممکن است کمکم کنید.
استاندار: حقیقتاً، با توجه به شرایط کنونی که از شهرداری سراغ دارم بهتر است در این سازمان نمانید، زیرا شهرداری امکان جذب نیروی آزاد ندارد مگر اینکه از طریق آزمون یا شرکت‌های زیر تابعه آن باشد. به نظرم به‌دنبال کار خوداشتغالی باشید که بهتر است.
استاد دانشگاه آزاد ساری: لطفاً در دفتر استانداری اتاق فکری برای رسیدگی به مشکلات مردم فراهم کنید تا بتوانند مشکلاتشان را به گوش شما برسانند.
استاندار: در این مورد سامانه «نمتا» را راه‌اندازی کردیم. شما با مراجعه به این سامانه مشکلات را عنوان کنید ما نیز رسیدگی خواهیم کرد، زیرا این سامانه به‌طور مرتب رصد می‌شود.
حاج حسین تندرو/ از اهالی سمسکنده ساری: وضعیت کمربندی ساری بخصوص برای مسافرانی که از سمت مشهد می‌آیند، بسیار اسفباراست و موجب تصادف‌های زیادی می‌شود و این مسأله آرامش اهالی «سمسکنده» را گرفته است؛ لطفاً رسیدگی کنید.
استاندار: اهالی سمسکنده در این کمربندی به‌دنبال ساخت زیرگذر بودند، در این مورد توافق‌هایی شده که کار پروژه بزودی شروع خواهد شد.
آقایی از ساری: کارمند شهرداری ساری هستم که 6 ماه است بیمه ما را پرداخت نکرده‌اند و 600 هزار تومان از حقوق ما به یک باره کسر کرده‌اند. 
استاندار: متأسفانه با شهرداری در این مسائل مشکلات زیادی داریم. شهرداری بسیار بدهکار است و بیش از ظرفیتش نیرو جذب کرده که البته این مشکلات از دوره‌های قبل شروع شده و تاکنون هم ادامه پیدا کرده است. امیدواریم با شهردار جدید این مسائل کمتر شود.
مصطفی حسینی‌نژاد / بخش بلده نور: مردم روستای کلاک سفلی بخش بلده شهرستان نور، با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند که از جمله آنها ضرورت احیای نهرهای آب کشاورزی از سوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ترمیم بند حایل وسط روستا و دیوارکشی بعضی از نقاط رودخانه و جای‌گذاری لوله آب شرب داخل محل است. از شما تقاضا دارم نسبت به رفع این مشکلات برای اهالی روستا اقدام کنید.
استاندار: برای بررسی و رسیدگی به این مشکلات به دفتر استانداری و به آقای.... مراجعه کنید.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.