اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

سناریوی ماموران قلابی برای سرقت از پزشکان پولدار! + تصاویر

سناریوی ماموران قلابی برای سرقت از پزشکان پولدار! + تصاویر

افرادی که تحت پوشش مامور اقدام به سرقت از پزشکان می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

ایران آنلاین /در خرداد 1394 ، "مجید . س" یکی از مجرمین سابقه دار با بیش از پانزده فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت های تحت پوشش مأمور با اخذ مرخصی از زندان خارج و پس از آن متواری شد. 

با متواری شدن "مجید . س" ، با توجه به سوابق متعدد متهم در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، هماهنگی های لازم قضایی با بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران انجام و پرونده جهت دستگیری مجید . س در اختیار اداره اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
وقوع سرقت های تحت پوشش ، اینبار در خارج از تهران: 
همزمان با متواری شدن "مجید . س" ، سرقت های مشابه تحت پوشش مأمور با وقوع در شهرهای مختلف کشور در سیستم جامع پلیس ثبت شد که در تمامی آنها افرادی تحت عنوان مأمور اقدام به سرقت طلا و جواهرات از منازل پزشکان کرده بودند. 

با توجه به شناسایی تصویر "مجید . س" از سوی تعدادی از مالباختگان ، هماهنگی های لازم قضایی و انتظامی در خصوص تجمیع تمامی پرونده های مشابه انجام و کلیه پرونده ها جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

 

---

اظهارات تعدادی از شکات: 
یکی از شکات که از شهر شیراز به اداره پنجم پلیس آگاهی مراجعه کرده بود ، در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: 

"در مورخه 11/08/1394 از مطب به منزل بازگشته و قصد ورود به داخل پارکینگ خانه را داشتم که ناگهان دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت به من نزدیک شده و خودشان را مأمور معرفی کردند ؛ آنها مدعی شدند که با خودرو بنده سرقت طلا و جواهرات انجام شده ! و به این بهانه از من خواستند تا به آنها اجازه بازرسی منزل را بدهم ؛ من نیز به تصور همکاری با پلیس ، پس از مشاهده یک کارت شناسایی که تصور می کردم کارت شناسایی پلیس است به آنها اجازه دادم تا وارد خانه شوند . آنها در حین بازرسی داخل خانه ، برگه ای را نشان دادند که مدعی بودند لیست طلا و جواهرات مسروقه است ؛ آنها در ادامه و به بهانه شناسایی طلا و جواهرات مسروقه ، تمامی طلا و جواهرات داخل خانه به مبلغ 600 میلیون تومان !!! را جمع آوری کرده و در حین خروج از خانه از من خواستند تا در پی آنها به کلانتری مراجعه کنم ؛ پس از خروج این دو نفر من نیز به فاصله چند دقیقه ، به دنبال آنها از خانه خارج شده و به کلانتری مراجعه کردم . در داخل کلانتری پیگیر موضوع شده اما در کمال تعجب متوجه شدم که آنها اصلا مأمور نبوده و به این شیوه و شگرد اقدام به سرقت طلا و جواهرات داخل خانه کرده اند". 

یکی دیگر از شکات - اینبار در شهر یزد - در اظهاراتی مشابه عنوان کرد که دو نفر در داخل پارکینگ بیمارستان به او مراجعه و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور ، بهمراه ایشان و با خودرو شخصی وی به محل زندگی مالباخته مراجعه کرده اند ؛ مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در پارکینگ بیمارستان در حالیکه قصد سوار شدن به ماشین را داشتم ، دو نفر به من نزدیک شده و خودشان را مأموران یکی از وزارتخانه های دولتی معرفی کردند . آنها مدعی شدند که دستور توقیف خودرو بنده و همچنین بازداشت سرنشین خودرو را دارند ؛ زمانیکه علت توقیف خودرو را جویا شدم ، آنها عنوان کردند که از خودرو بنده در سرقت طلا و جواهرات استفاده شده . پس از صحبت های اولیه ، این دو نفر سوار ماشین من شده و همراه بنده به منزلم آمدند ؛ آنها به بهانه شناسایی طلا و جواهرات مسروقه ، اقدام به جمع آوری تمامی طلا و جواهرات داخل داخل به ارزش تقریبی 320 میلیون تومان کرده و سپس از خانه خارج شدند . 

دستگیری گروه : 
کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با سلسله اقدامات پلیسی سرانجام موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه "مجید . س" در منطقه افسریه شده اما جهت شناسایی سایر اعضای گروه وی را تحت مراقبت های دقیق پلیسی قرار دادند . 

سرانجام دیگر اعضای گروه سارقین تحت پوشش مأمور به نام های حسین . س ( 44 ساله ) ، جواد . ی ( 31 ساله) ، حسن . ت (40 ساله) و مهدی . ب ( 33 ساله) نیز که همگی آنها نیز همانند سرکرده گروه (مجید . س) از مجرمین سابقه دار هستند ، شناسایی شدند . 

در ادامه اقدامات پلیسی ، مخفیگاه تمامی متهمین در مناطق پاکدست ، ورامین ، سعادت آباد و افسریه شناسایی و هر 5 متهم در چند عملیات همزمان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. 

متهمین پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با تعدادی از پزشکان مالباخته صراحتا به سرقت از آنها اعتراف کردند که با شناسایی 9 مالباخته در شهرهای مختلف کشور ، ارزش مالی این پرونده تاکنون به بیش از 3 میلیارد تومان برآورد گردیده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با اعتراف صریح متهمین و بررسی پرونده سرقت های مشابه در سایر شهرهای کشور تاکنون تعدادی از شهرهای محل ارتکاب جرایم از سوی اعضای گروه از سارقین تحت پوشش مأمور در شهرهای یزد ، شیراز ، ملایر ، گرمسار ، اردبیل ، ارومیه ، اهواز و بیرجند شناسایی شدن. 

سرهنگ داوود فرد با دعوت از شکات و مالباختگان احتمالی عنوان کرد : از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت اموال قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند. 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کپی