ساکنان استان "الحدیده" یمن امروز (یکشنبه) در مقابل دفتر سازمان ملل تظاهرات گسترده‌ برگزار کردند.

تظاهرات

به نقل از شبکه خبری "المسیره"، کمیته برگزاری راهپیمایی‌های استان "الحدیده" پیشتر از مردم این استان خواسته بود تا در تظاهرات امروز مقابل دفتر سازمان ملل با شعار "توقیف کشتی‌های سوخت و دارو جنایت کشتار جمعی است" حضور یابند.

در این تظاهرات شرکت کنندگان در بیانیه‌ای توقیف کشتی‌های سوخت، دارو و غذا توسط ائتلاف سعودی _ آمریکایی را محکوم کردند.

یمن

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی پرچم یمن را برافراشتند و تصاویری از جنایت‌های ائتلاف متجاوز عربی تحت امر عربستان در حق ملت یمن و پلاکاردهایی که محاصره ائتلاف سعودی – آمریکایی علیه یمن را محکوم می‌کرد، در دست داشتند.

تظاهرکنندگان در این راهپیمایی شعارهایی همچون "ای ائتلاف شرور ما این محاصره را نمی‌پذیریم" ، "بندر با بندر... فرودگاه با فرودگاه"، "ای ملت با ایمان بیایید تا محاصره دشمنان را بشکنیم" سر دادند.

سازمان ملل

در همین راستا، عبدالرحمان جارالله، رئیس دفتر سازمان بهداشت یمن در جریان سخنرانی خود تاکید کرد: ما یک قدم با تعطیلی مراکز دیالیز، اتاق عمل، اتاق مراقبت‌های ویژه فاصله داریم و تعدادی از بیماران به خاطره اعمال محاصره و عدم وجود تجهیزات پزشکی جان خود را از دست داده‌اند.

وی از نهادهای سازمان ملل و شورای امنیت خواستار مداخله فوری و فوق‌العاده شد، سکوت آنها در قبال محاصره متجاوزان را محکوم کرد و آنها را مسئول کامل جان بیماران دانست.

شهروندان یمنی در این راهپیمایی تاکید کردند که توقیف کشتی‌های سوخت، کشتار دسته جمعی ملت یمن است و با اخلاق و ارزش‌های اسلام، انسانی و توافق‌های بین‌المللی درخصوص حمل و نقل دریایی تناقض دارد و دزدی دریایی به شمار می‌آید.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی اعلام کردند، تداوم محاصره بندر الحدیده و شهر "الدریهمی" با توافق سوئد در تناقض است و عدم تمایل متجاوزان به برقراری صلح را نشان می‌دهد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.