اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

موافقت کمیته ملی المپیک با اعزام دوباره سهراب مرادی به آلمان

موافقت کمیته ملی المپیک با اعزام دوباره سهراب مرادی به آلمان

کمیته ملی المپیک با اعزام سهراب مرادی به آلمان پیش از حضور در مسابقات سوئیس موافقت کرد.

در جلسه روز گذشته کمیته ملی المپیک و داورزنی با فدراسیون وزنه برداری یکی از مباحثی که مطرح شد، بحث اعزام دوباره سهراب مرادی به آلمان بود که مورد موافقت کمیته ملی المپیک قرار گرفت.

داود باقری نایب رییس فدراسیون در این مورد گفت: در جلسه مشترکی که با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داشتیم در مورد ورزشکاران صحبت کردیم که یکی از آنها سهراب مرادی بود. من در این جلسه توضیح دادم سهراب مرادی پیش از حضور در مسابقات سوئیس، حتما باید تحت نظر دکتر امینی دست به وزنه شود و بعد به مسابقات برود. در واقع من به این کار اصرار داشتم و آقای صالحی امیری هم پذیرفت.

او در مورد زمان رفتن سهراب به آلمان نیز گفت: این وزنه بردار ویزا دارد و باید هر چه زودتر به آلمان برود. البته پیشنهاد من این بود همین امروز برود و کارها دارد انجام می‌شود. البته این را هم باید بگویم سهراب مرادی طبق پروتکل درمانی پیش می رود  و عقب نیست.

مسابقات سویس ۲ تا ۵ آبان برگزار می شود و سومین مسابقه گزینشی سهراب مرادی محسوب می شود. البته مرادی که به امتیاز احتیاج دارد باید در این مسابقه رکورد مجموع به ثبت برساند.

مرادی در حال حاضر با ۱۲۴۲ امتیاز در رده ۶۶ رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم قرار دارد. مرادی تمام امتیاز خود را از مسابقات جهانی ۲۰۱۸ کسب کرده و در جام فجر چون وزنه نزد هیچ امتیازی هم به دست نیاورد.

البته مرادی در مسابقات سوییس قرار نیست سنگین کار کند اما از مسابقات گزینشی بعدی او باید برای جبران امتیاز و اینکه بین ۸ نفر اول دسته ۹۶ کیلوگرم باشد، با ثبت رکورد بالا امتیاز خوبی بگیرد.

او بعد از مسابقات سوئیس باید برای سه گزینشی دیگر آماده شود که قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ و جام فجر ایران دو مسابقه پیش بینی شده دیگر برای وزنه زدن این وزنه بردار است./ ایسنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.