اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
گفت‌وگوی «ایران» با بازیکن جوان و موفق تیم ملی والیبال در جام جهانی؛

علی اصغر مجرد: کولاکوویچ فرصت بازی را به جوانان داد و نتیجه‌اش را دید

علی اصغر مجرد: کولاکوویچ فرصت بازی را به جوانان داد و نتیجه‌اش را دید
محمد محمدی سدهی خبرنگار

بازیکن جوان و موفق تیم ملی والیبال در جام جهانی درخصـــــــوص اطمینان کولاکوویچ به بازیکنان جوان گفت: به شخصه از کادر فنی تشکر می‌کنم که این فرصت را به بازیکنان جوان داد و نتیجه‌اش را با پیروزی در 2 بازی اخیر دید.

جام جهانی والیبال 2019 در ژاپن درحال برگزاری است و تیم ملی دیروز در چهارمین بازی خود موفق شد استرالیا را شکست دهد و به دومین پیروزی خود در این مسابقات دست یابد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال در 2 بازی اخیر تیم ملی به جوان‌ها اعتماد کرد و با پیروزی مقابل کانادا و استرالیا مزد اعتماد به بازیکنان جوان را گرفت تا تیم ملی پس از 2 شکست مقابل روسیه و مصر، طعم پیروزی را بچشد و در مسیری که انتظارش را داریم، قرار بگیرد.

علی اصغر مجرد، بازیکن جوان تیم ملی والیبال درخصوص مسابقات جام جهانی به خبرنگار «ایران» گفت: «اولین حضورم در جام جهانی را تجربه می‌کنم و واقعاً سطح مسابقات بسیار بالاست. در 2 بازی مقابل روسیه و مصر به دلیل خستگی نتوانستیم عملکرد واقعی‌مان را نشان دهیم و شکست خوردیم. بعد از آن برای پیروزی مقابل کانادا تلاش کردیم و توانستیم این تیم را شکست دهیم و پس از آن هم استرالیا را از پیش رو برداشتیم.»
او ادامه داد: «بازی مقابل کانادا برای ما سخت بود چرا که پیش از آن عملکرد خوبی نداشتیم و باید کانادا را شکست می‌دادیم، پیش از بازی با کانادا خیلی تحت فشار بودیم. از طرفی کانادا هم 2 بازی قبلی خود را باخته بود و شرایطش همانند ما بود. آنها هم برای پیروزی به مصاف ما آمدند اما عملکرد خوب بازیکنان جوان ما مانع پیروزی این تیم شد.»
مجرد در بازی با کانادا تا حدی خوب ظاهر شد که سایت FIVB هم به تمجید از او پرداخت و به این بازیکن لقب ستاره داد. مجرد در واکنش به این موضوع گفت: «بازی با کانادا روز سخت‌مان بود و بعد از 2 باخت فشار زیادی روی تیم بود. در هر حال ما یک تیم هستیم و تمام بازیکنان در شکست‌ها و پیروزی‌ها دخیل هستند و خدا را شکر من در این بازی عملکرد خوبی داشتم.»
این بازیکن جوان در ادامه سراغ بازی با استرالیا و دفاع خوبش در این دیدار رفت: «ما برای هر امتیاز جنگیدیم و انتظار نداشتیم که استرالیا تا این حد قدرتمند ظاهر شود. دیدارمان با استرالیا تکرار فینال قهرمانی آسیا بود و استرالیا برای جبران شکست در بازی فینال به مصاف ما آمد اما خوشبختانه پیروز شدیم. ما در این بازی 10 دفاع داشتیم که من در 6 دفاع موفق بودم و امتیاز گرفتم. وظیفه من دفاع کردن است. سیدمحمد موسوی یک بازیکن بزرگ است و جای او در تیم ملی خالی است. من هم تمام تلاشم را می‌کنم تا وظیفه‌ام را بخوبی انجام دهم.»

او درخصوص بازی پنجم تیم ملی در جام جهانی مقابل برزیل گفت: «برزیل تیم بسیار قدرتمندی است و بازی کردن مقابل این تیم برای ما خیلی سخت است اما به هر حال هدف ما رسیدن به پیروزی در تمامی بازی‌هاست که امیدواریم در مقابل این تیم قدرتمند هم عملکرد خوبی داشته باشیم و پیروزی‌هایمان ادامه داشته باشد.»
مدافع جوان تیم ملی والیبــــــال درخصـــــــوص اطمینان کولاکوویچ به بازیکنان جوان در 2 بازی گذشته که منجر به دو برد شد، بیان داشت: «به شخصه از کادر فنی تشکر می‌کنم که این فرصت را به بازیکنان جوان داد و نتیجه‌اش را با پیروزی در 2 بازی اخیر دید. مطمئن باشید شرایط تیمی ما روز به روز بهتر می‌شود. همه بازیکنان جوان تیم ملی تلاش می‌کنند تا از فرصت به دست آمده استفاده کنند. ما با وجود خستگی زیاد در جام جهانی حضور یافتیم و اردوهای فشرده‌ای را پشت سر گذاشتیم. با این وجود خستگی‌ها را فراموش کرده‌ایم و در تمام بازی‌ها تا آخرین لحظه برای رسیدن به پیروزی تلاش خواهیم کرد.»

کپی