اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

برپایی موکب اربعین حسینی توسط تشکل‌های شاهد و ایثارگر

برپایی موکب اربعین حسینی توسط تشکل‌های شاهد و ایثارگر

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از برپایی موکب اربعین حسینی توسط تشکل‌های شاهد و ایثارگر از تاریخ ۱۹ الی ۲۴ مهرماه در مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش «ایثار»، عادل مهری با اعلام این خبر گفت: تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی در این موکب از تاریخ ۱۹ الی ۲۴ مهرماه در شلمچه مستقرشده و برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کنند.

وی با اشاره به تأکید حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مبنی بر این‌که تشکل‌های شاهد و ایثارگر بازوان فکری و اجرایی بنیاد هستند، اظهار داشت: با توجه به اینکه ایشان بر هرچه باشکوه برگزار شدن این حرکت مردمی تاکید داشته‌اند، در سال جاری تصمیم گرفتیم با قوت بیشتری کار برپایی موکب اربعین را برنامه‌ریزی و اجرا کنیم و در جهت کاهش هزینه‌ها برخی تشکل‌ها را تجمیع و برخی از برنامه‌ها را حذف کردیم و از اجرای برنامه‌های تکراری نیز خودداری شد.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: در سال جاری ۸ تشکل شاهد و ایثارگر در ۱۵۰ متر فضا که برای برپایی موکب در نظر گرفته‌شده است، دستاوردهای فرهنگی جامعه شاهد و ایثارگر کشور را باهدف ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت به نمایش می‌گذارند.

وی در خصوص فعالیت هریک از تشکل‌های شاهد و ایثارگر در موکب اربعین حسینی گفت:انجمن خادمان شهدای حرم و منا برنامه‌های مختلفی از قبیل پخش صوت قرآن، مداحی، تبیین سبک زندگی امام حسین (ع)، طرح بیعت هر زائر با یک شهید، قرائت زیارت عاشورا به نیابت از شهید، موزه سیار و تفأل به وصیت‌نامه شهدا را برای بازدیدکنندگان اجرا می‌کنند، همچنین کانون هنری نخبگان شاهد و ایثارگر برنامه نقاشی، خیاطی، خوشنویسی و سنج و دمام و کانون همبستگی فرزندان شاهد طرح زیارت به نیابت از شهدا و خانه فرهنگی هنری آفتاب، مسابقه عکاسی شور حسینی و چندین نمایش را برگزار می‌کنند.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تصریح کرد: جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی ۱۰هزار پیشانی‌بند و ۱۰هزار بسته فرهنگی، بنر و پوستر مرتبط و تعداد ۲ هزار ماسک تنفسی به بازدیدکنندگان اهدا می‌کنند و تشکل پیام‌آوران ایثار، ارتباط با زوار خارجی از طریق روایتگری به ۵ زبان رسمی دنیا، توزیع چفیه و سربند، تفأل به شهدا و توزیع بسته‌های فرهنگی را انجام می‌دهند.

وی در ارتباط با فعالیت سایر تشکل‌های حاضر در این حرکت عظیم مذهبی افزود: انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر با ارائه صنایع‌دستی و برپایی ایستگاه صلواتی، مجمع جهانی زنان ایثارگر با اجرای نمایش خیابانی با موضوع اربعین در مسیر پیاده‌روی و جمعیت یادگاران اسوه‌های ایثار با برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، عاشورا و دفاع از حرم، ارائه گزیده وصیت‌نامه و عکس شهدا و روایت گری و ... در این همایش حضور خواهند داشت.

کپی