درباره علی حسینی فردا با صالحی امیری جلسه داریم

مرادی: کیانوش می تواند در مسابقات پرو وزنه بزند

ورزشی /
شناسه خبر: 505741

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: به کیانوش رستمی و برادرش چه قبل و چه در حین مسابقات جهانی گفته بودیم باید رکورد مجموع را ثبت کند.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص حواشی به وجود آمده درباره احتمال حذف رستمی و علی حسینی از حضور در بازی‌های المپیک گفت: با توجه به این که رستمی در مسابقات جهانی نتوانست رکورد مجموع را ثبت کند هیچ امتیازی به دست نیاورد و تنها به دلیل شرکت در مسابقات و آزمایش دوپینگ امتیاز حضور برای او ثبت شد، اما امتیاز لازم را کسب نکرد.
وی ادامه داد: در این خصوص قوانین فدراسیون جهانی می گوید که وزنه‌برداران در شش ماهه دوم سال نیز باید در یک مسابقه حضور داشته باشند که رستمی درخواست شرکت در 2 تورنمنت را ارائه داد، با وجود این که زمان ثبت نام مسابقات سوئیس و سن‌مارینو به پایان رسیده بود اما ما تلاش کردیم و درخواست خودمان را مطرح کردیم اما میزبان مخالفت کرد.
رئیس فدراسیون وزنه‌برداری تصریح کرد: البته فدراسیون جهانی شرایط را فراهم کرد تا رستمی بتواند در مسابقات پرو وزنه بزند. تمام هزینه های آن نیز به همراه یک نفر همراه تقبل شده است و کاملا رایگان می تواند در این مسابقات شرکت کند. رستمی در حال حاضر نفر ششم ایران است و باید در رویدادهای بعدی امتیازات لازم را کسب کند تا در بین نفرات اعزامی به المپیک قرار گیرد.
مرادی در پاسخ به این سوال که رستمی گفته نمی‌دانستم باید رکورد مجموع را هم در مسابقات جهانی ثبت کنم و اگر می‌دانستم این کار را انجام می‌دادم، گفت: هم قبل از مسابقات جهانی و هم در زمان برگزاری رقابت ها این موضوع را به خودش و برادرش گفتم که از وزنه های کم شروع کنند و تاکید کردم اول کسب سهمیه مهم است و سپس مدال و رکوردشکنی.
وی که در برنامه رکورد صحبت می‌کرد، درباره انتقاداتی که نسبت به عملکرد کادر فنی در گرفتن وزنه ها برای وزنه برداران در مسابقات جهانی می شود، گفت: درباره رکوردگیری و مسائل فنی برخواه باید توضیح دهد، اما اگر گرفتن وزنه ها نامناسب بود، قشقایی و دهدار نمی‌توانستند آن مدال‌های ارزشمند را به دست آورند.
رئیس فدراسیون وزنه برداری درباره ماجرای علی حسینی نیز گفت: شرایط جسمی وی به گونه‌ای بود که تمرینات را آنطور که مد نظر خودش و کادر فنی بود نمی توانست انجام دهد. نزدیک مسابقه هم می‌گفت با همین روش تمرین من مدال گرفته‌ام و می‌خواهم همین طور ادامه دهم.
مرادی ادامه داد: همه می گویند رستمی باید در اختیار کادر فنی باشد، اما علی حسینی هم خواستار انجام تمرینات با روش خودش شده است که برای ما پذیرفته نبوده و نیست. من خواستار حضور او در رکوردگیری شدم که به خود علی حسینی نیز گفتم باید در رکوردگیری شرکت کند که این کار را انجام نداد. دادرس در تمرینات رکوردهای خوبی داشت، هرچند نتوانست در مسابقات جهانی آنها را تکرار کند در حالی که تلاشش را کرد.
مرادی گفت: با توجه به اینکه علی حسینی درخواست حضور در مسابقات سوئیس را داشت ما هم  این درخواست را برای او انجام دادیم اما دیر شده بود. قرار است فردا جلسه با صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک داشته باشیم و راهکارهای لازم برای این موضوع را بررسی کنیم.
مرادی خاطر نشان کرد: از سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و تشکر می‌کنم که در این مدت حمایت‌های خوبی را از وزنه برداری داشتند.


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.