محمد زادمهر، پیشکسوت پرسپولیس در گفت‌وگو با «ایران»:

کاشانی مشوق اصلی من در ادامه تحصیل بود

ورزشی /
شناسه خبر: 505619

محمد زادمهر، همبازی جعفر کاشانی درخصوص درگذشت این پیشکسوت فوتبال به خبرنگار«ایران» گفت:«من در دوران جوانی جعفر کاشانی را می شناختم و او افتخار فوتبال ایران بود. کاشانی مدافع تیم ملی و جزو بازیکنانی بود که پرش و سرعت فوق‌العاده‌ای داشت.

 من افتخار این را پیدا کردم که در سال 50 به باشگاه پرسپولیس بیایم و در کنار کاشانی بازی کنم. در آن زمان من پزشکی قبول شده بودم اما آنقدر فوتبال را دوست داشتم که هم درس
می خواندم و هم فوتبال بازی می کردم.»    این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس ادامه داد:«زمانی که به پرسپولیس آمدم جعفر کاشانی مرا کنار کشید و گفت که شنیدم شما در رشته پزشکی تحصیل می‌کنید، چرا به فوتبال آمدی و چرا رشته‌ات را ادامه نمی‌دهی؟ او معتقد بود که باید درسم را بخوانم و به تحصیلاتم ادامه دهم. همین موضوع باعث شد تا سال بعد در رشته دندانپزشکی قبول شدم و این رشته را ادامه دادم. کاشانی مشوق اصلی من در ادامه تحصیل بود.»
او در خصوص روز خداحافظی کاشانی از فوتبال بیان داشت:«سال 53 در دیدار با ملوان بازی خداحافظی او برگزار شد و بر روی شانه‌های من از فوتبال خداحافظی کرد، این افتخار بزرگی برای من محسوب می‌شود. علاوه بر این من در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس هم با ایشان همکار بودم و خیلی مسائل مدیریتی از جمله صبوری و متانت را از ایشان آموختم. دغدغه همیشگی او این بود که پرسپولیس به صورت یک باشگاه واقعی درآید و فقط یک تیم نباشد.» زادمهر تأکید کرد:«کاشانی نسبت به مسائل اخلاقی بسیار حساس بود و اگر برای یک بازیکن مشکلی پیش می‌آمد همیشه باشگاه را مقصر می‌دانست. ایشان یکی از ستون‌های باشگاه پرسپولیس بود. علاوه بر این کاشانی، انسان خیری بود و همیشه درصدد کمک به مردم بود. شاید کمتر کسی بداند که اختصاص استادیوم‌های شهید کاظمی و امام رضا(ع) به باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال نتیجه تلاش‌های بی‌وقفه او بود.»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.