میانگین دمای هوا در خراسان رضوی روند کاهشی دارد

استانها /
شناسه خبر: 505391

میانگین دمای هوا در خراسان رضوی تا روز شنبه هفته آینده روند کاهشی دارد.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز چهارشنبه با بیان این مطلب گفت: میانگین دمای هوا از روز یکشنبه هفته آینده تا روزهای پایانی آن هفته به طور محسوسی افزایش می یابد.

فریدون سنگچولی افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۲۵ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که در روزهای آینده به تدریج کاهش می یابد و در روز شنبه هفته آینده به ۲۳ درجه خواهد رسید.

وی اضافه کرد: بیشینه دمای هوای مشهد با روند افزایشی دما از روز یکشنبه هفته آینده تا روزهای پایانی آن هفته به حدود ۳۰ درجه خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی کمینه دمای هوای دیشب مشهد را ۱۱ درجه عنوان کرد که تا پایان هفته کنونی بین یک تا دو درجه در نوسان است.

سنگچولی از افزایش ابرناکی در شمال غرب استان خراسان رضوی طی عصر امروز خبر داد و افزود: پیامد این ابرناکی، احتمال بارش‌های رگباری رعد و برق در شمال غرب استان و در شهرستان هایی نظیر سبزوار و جغتای است.

وی ادامه داد: وزش باد به نسبت شدید نیز به ویژه در جنوب و شرق خراسان رضوی تا پایان هفته کنونی پیش بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: فریمان با کمینه دمای هوای پنج درجه سلسیوس و مه ولات با بیشینه دمای هوای ۳۲ درجه به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستان های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

سنگچولی افزود: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تایباد با سرعت ۴۷ کیلومتر در ساعت گزارش شده است./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.