علت حادثه ریلی زاهدان- تهران اعلام شد

باز شدن پیچ ریل توسط افراد ناشناس

حوادث /
شناسه خبر: 505293

رئیس کمیسیون عالی سوانح شرکت راه‌آهن «باز کردن پیچ و پابند ریل توسط افراد ناشناس» را علت بروز حادثه ریلی زاهدان - تهران اعلام کرد.

 به گزارش ایرنا، غضنفر فولادی  در این باره اظهار داشت: «برخی افراد ناشناس حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ پیچ و پابند ریل را در طول حدود ۵۰ تا ۶۰ متر باز و نقطه خطر ایجاد کردند و همین مسأله باعث خارج شدن قطار از ریل و بروز آن سانحه دردناک شده است.»
به گفته وی، ریل به وسیله پیچ و پابند به تراورس متصل می‌شوند و اگر این پیچ‌ها باز شوند، براحتی با یک دیلم می‌توان ریل را از خط پایین انداخت و اگر پیچ و پابندهای ریل به هر علت و توسط هر کسی باز شود، محل خطر ایجاد شده و نهایتاً منجر به بروز این سانحه می‌شود.
رئیس کمیسیون عالی سوانح شرکت راه‌آهن در تبیین چرایی این حادثه گفت: ممکن است به هر دلیلی این پیچ‌ها از ریل باز شده باشد اما ما نمی‌توانیم آن را تشخیص دهیم و وظیفه این کمیسیون بررسی دلیل فنی بروز یک سانحه ریلی است. او افزود: پس از انجام بررسی‌های مختلف علت سانحه مشخص و گزارش آن را برای دولت و وزیر راه و شهرسازی نیز ارسال شد.
عصر چهارشنبه سوم مهر قطار مسافربری زاهدان- تهران پس از طی حدود ۱۰۰ کیلومتر از ایستگاه راه‌آهن زاهدان، در ۲ کیلومتری ایستگاه «شورو» از ریل خارج شد و بر اثر واژگونی تعدادی از واگن‌های آن، چهار نفر کشته و ۱۵۷ نفر مجروح شدند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.