افزایش تردد زائران اربعین از مرز خسروی

اجتماعی /
شناسه خبر: 505272

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به آمادگی مرزبانان برای استقبال از زائران کشورهای همسایه، ازحدود ۵۰۰ زائر خبر داد که روزانه از مرزی خسروی تردد می‌کنند و این آمار همچنان در حال افزایش است.

سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه , در جمع خبرنگاران به راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: مرزبانان در مرزهای شمالی و شرقی، آماده استقبال از زائران کشورهای همسایه و بدرقه آنها به کشور عراق و همچنین بالعکس آن هستند.

وی پیاده روی اربعین را بزرگترین اجتماع جهان دانست و گفت: بهترین و مخلص‌ترین جمعیت جهانی در اینجا تجمع می‌کنند و برابر آنچه که برادران عراقی گزارش می دهند، بیش از ۲۰ میلیون نفر در ایام اربعین به سوگواری می‌پردازند که این جمعیت در جهان نظیر ندارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به زیرساخت‌های پایانه مرزی چذابه افزود: امروز با جمعی از همکاران برای ارزیابی آمادگی مرزبانان به این پایانه سفر کردیم و بررسی‌ها را به صورت میدانی انجام دادیم و درصدد هستیم مشکلات را مرتفع کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به حذف روادید گفت: طی ۱۰ روز گذشته تردد زائران افزایش داشته و در بعضی گذرگاه‌های مرزی، جمعیت تا چهار برابر نیز افزایش یافته و در حال حاضر نسبت به سال گذشته روند بهتری را طی می کند.

بر اساس گزارش سایت پلیس، رضایی ادامه داد: طی بازدید امروز از سوسنگرد تا چذابه، اقدامات اکیپ‌های مختلف در مناطق سیل زده را مشاهده کردم که با تلاش بسیار توانسته اند، مسیر مرز چذابه را فعال کنند.

وی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی گفت: روزانه و به طور میانگین ۵۰۰ زائر از مرزی خسروی تردد می‌کنند که این جمعیت هر روز رو به افزایش است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به امنیت مرز خسروی خاطرنشان کرد: پیش بینی‌های امنیتی لازم بین مرزبانان دو کشور انجام شده و ان شاء الله  زائران هیچ گونه دغدغه امنیتی نخواهند داشت./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.