حفظ ایمنی ورزشکاران پاراالمپیک توکیو با اگزواسکلتون

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 505252

شرکت پاناسونیک قصد دارد از اگزواسکلتون های خود در مسابقات پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو استفاده کند. این اگزواسکلتون به تیم پشتیبانی کمک می کند وزنه ها را جابجا و ایمنی ورزشکار را تامین کنند.

 اگزواسکلتون پاناسونیک در بازیهای پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو و همچنین در مسابقات جهانی وزنه برداری معلولان(WPPO ) استفاده خواهد شد.

این اگزواسکلتون Atoun Model Y Power Assist Suiنام دارد. جالب آنکه ورزشکاران از آن استفاده نمی کنند بلکه اگزواسکلتون مخصوص افرادی است که وزنه ها را جابجا می کنند.

هرچند هنگام تماشای مسابقات ورزشی به نظر می رسد این ورزشکاران هستند که عرق ریزان تمام فعالیت ها را انجام می دهند. اما در ساده ترین بازی های ورزشی نیز  تیم پشتیبانی فعالیت های سنگین را انجام می دهند. این روند به خصوص درباره وزنه برداری صحت دارد. زیرا باید تیم پشتیبانی وزنه ها را  جابه جا و ایمنی ورزشکاران اطمینان حاصل کنند.

 درهمین راستا برای تسهیل فعالیتهای تیم پشتیبانی در المپیک توکیو از اگزواسکلتون «مدل Y» پاناسونیک استفاده می شود. این اگزواسکلتون به افراد کمک می کند وزنه ها را جابجا کنند. 

به گفته پاناسونیک اگزواسکلتون «مدل Y» در جام وزنه برداری معلولان ژاپن ۲۰۱۷در کیتاکیوشو و همین مسابقات جهانی وزنه برداری معلولان ۲۰۱۸ در کیتاکیوشو استفاده شده است.

این اگزواسکلتون که نخستین بار در ۲۰۱۸ میلادی عرضه شد مجهز به باتری است  و از کامپوزیت کربن ساخته شده است. اگزواسکلتون روی قفسه سینه و ران فرد بسته می شود.  همچنین گجت دارای دو موتور الکتریکی و حسگرهایی است که  حرکات فرد را بررسی و همزمان موتورها را طوری هماهنگ می کند تا از فشار بیش از اندازه جلوگیری کند./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.