وزیر آموزش‌وپرورش:

کار معلمان بازنشسته قابل قیاس با سایر بازنشستگان نیست

اجتماعی /
شناسه خبر: 505200

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: هیچ‌کس تردید ندارد که شرایط حقوقی پیشکسوتان و بازنشستگان باید درست شود اما شرایط سخت اقتصادی کار را دشوار کرده است البته دولت عمیقاً دنبال حل این مشکل است.

 محسن حاجی میرزایی در گردهمایی پیشکسوتان فرهنگی که به مناسبت هفته منزلت و روز سالمند و با حضور جمعی از سالمندان بازنشسته فرهنگی حوزه ستادی و شهر تهران در مجتمع فرهنگی و رفاهی فرهنگیان  تهران برگزار شد، اظهارکرد: اگر امروز می‌توانیم دید عمیقی نسبت به مسائل داشته باشیم، مدیون تلاش پیشکسوتان امروزی درگذشته است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تجارب بازنشستگان سرمایه‌ای متعلق به همه افراد جامعه است. ادامه داد: گذر عمر لزوماً افراد را دچار پیری نمی‌کند، گفت: لذا کسانی که وجودشان فقط جسم نیست بلکه جانشان فربه شده و روحشان اعتلا پیداکرده دچار پیری نمی‌شوند و همواره دارای روحیه‌ای جوان هستند لذا افراد از مصاحبت و دیدار با آن‌ها سیر نمی‌شوند.

حاجی میرزایی گفت: کار معلمان بازنشسته قابل قیاس با سایر بازنشستگان ازجمله افرادی که در محیط‌هایی مانند کارخانه‌ها کار می‌کنند و بازنشسته می‌شوند نیست زیرا معلمان روح انسان‌ها را جان بخشیدند و فرهنگ را می‌سازند .

وی ادامه داد: قطعاً همه‌چیز در این دنیای فانی از بین می‌رود اما آنچه ماندگار است وجهه روحانی و معنوی افراد است.

وزیرآموزش‌وپرورش اضافه کرد: وجود فاصله‌های زیاد در دریافتی‌ها برای بازنشستگان تبدیل به رنج شده است لذا وضعیت امروز  بازنشسته‌ها مطلوب نیست و باید برای رفع مشکلات آن‌ها تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ‌کس تردید ندارد که شرایط حقوقی پیشکسوتان و بازنشستگان باید درست شود اما شرایط سخت اقتصادی کار را دشوار کرده است البته دولت عمیقاً دنبال حل این مشکل است.

حاجی میرزایی اظهارکرد: مجتمع فرهنگی و رفاهی پیشکسوتان فرهنگی ایده بسیار خوبی است که باید توسعه یابد، لذا تلاش داریم آن را توسعه دهیم همچنین برای بهبود بیمه سلامت بازنشستگان و شاغلین فرهنگی سعی می‌کنیم گام‌هایی را برداریم .

وی بر به‌کارگیری فرزندان بازنشستگان فرهنگی تأکید و عنوان کرد: کمتر به دانش و تجربه توجه می‌کنیم  ضروری است تمام تجارب منتقل شود لذا باید با یک تمهیداتی دانش‌ها و تجارب را استخراج  و به نسل بعد منتقل کنیم.

وزیرآموزش‌وپرورش اظهارکرد: تجارب افراد سرمایه‌ای است که متعلق به جامعه است چراکه جامعه این فرصت را در اختیار افراد گذاشته است و آن‌ها توانسته‌اند تجربه کسب کنند لذا باید این‌گونه تجارب به نسل بعد منتقل شود و این حق جامعه است البته ما تلاش می‌کنیم از تجربیات بازنشستگان درآموزش‌وپرورش استفاده کنیم.

گفتنی است؛ در این گردهمایی تعدادی از بازنشستگان خواسته‌ها و پیشنهادهای خود را در حضور وزیر ارائه دادند./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.